Հռոմի Պապը հիշել է իր այցը Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հռոմի Ֆրանցիսկոս Պապը Արևելյան եկեղեցիների օգնության միավորման ասամբլեայի (ROACO) մասնակիցների հետ հանդիպմանը հիշել է իր այցը Հայաստան: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Vaticannews-ը:
«2016 թվականին իմ՝ Հայաստան կատարած առաքելական ճամփորդության վերջում Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի հետ մենք աղավնիներ բաց թողեցինք երկինք՝ ի նշան խաղաղության Կովկասի ամբողջ տարածաշրջանում: Ցավոք, վերջին ամիսներին իրավիճակը կրկին վատթարացել է, և ես շնորհակալ եմ Վրաստանի և Հայաստանի իրավիճակի վրա ձեր ուշադրության համար, որն ուղղված է նրան, որպեսզի կաթոլիկ համայնքը  հետագայում էլ շարունակի ծանոթ լինել ավետարանական կյանքին»,- ասել է Հռոմի Պապը:

Папа напомнил о своем визите в Армению
ЕРЕВАН, 25 ИЮНЯ, АРМЕНПРЕСС. Папа Франциск во время встречи с членами Ассамблеи Общества милосердия восточных церквей (РОАКО) напомнил о своем визите в Армению. Как сообщает «Арменпресс», об этом сообщает Vaticannews.
«В конце моей апостольской поездки в Армению в 2016 году мы с Католикосом Гарегиным II выпустили голубей в небо в знак мира на всем Кавказе. К сожалению, в последние месяцы ситуация снова ухудшилась. Благодарю вас за внимание к ситуации в Грузии и Армении, направленное на то, чтобы католическая община могла и в дальнейшем быть знакомой с евангелической жизнью», - сказал Папа.