Հռոմի Պապը հիշել է իր այցը Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հռոմի Ֆրանցիսկոս Պապը Արևելյան եկեղեցիների օգնության միավորման ասամբլեայի (ROACO) մասնակիցների հետ հանդիպմանը հիշել է իր այցը Հայաստան: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Vaticannews-ը:
«2016 թվականին իմ՝ Հայաստան կատարած առաքելական ճամփորդության վերջում Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի հետ մենք աղավնիներ բաց թողեցինք երկինք՝ ի նշան խաղաղության Կովկասի ամբողջ տարածաշրջանում: Ցավոք, վերջին ամիսներին իրավիճակը կրկին վատթարացել է, և ես շնորհակալ եմ Վրաստանի և Հայաստանի իրավիճակի վրա ձեր ուշադրության համար, որն ուղղված է նրան, որպեսզի կաթոլիկ համայնքը  հետագայում էլ շարունակի ծանոթ լինել ավետարանական կյանքին»,- ասել է Հռոմի Պապը:

YEREVAN, JUNE 25, ARMENPRESS. Pope France has remembered his 2016 visit to Armenia during the meeting with the participants of the Reunion of Aid Agencies for the Oriental Churches (ROACO) on June 25, Vatican News reports.
“At the end of my apostolic journey in Armenia, I and Catholicos Garegin II released pigeons into the sky as a sign of peace in the whole Caucasian region. Unfortunately, the situation has again worsened in the past months, and I am grateful for your attention to the situation in Georgia and Armenia so that the Catholic community will be familiar with the Evangelical life in the future as well”, Pope Francis said.