Եգիպտոսն ստացել Է «Սպուտնիկ V»-ի առաջին խմբաքանակը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունիսի 24-ին Եգիպտոս Է հասել կորոնավիրուսի դեմ «Սպուտնիկ V» ռուսաստանյան պատվաստանյութի առաջին խմբաքանակը: Այդ մասին հաղորդել Է Եգիպտոսի միասնական գնումների եւ բժշկական ապահովության վարչությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութերի մատակարարման ընդլայնման ուղղությամբ գործադրող պետության ջանքերի շրջանակներում միասնական գնումների վարչությունն այսօր առավոտյան Կահիրեի միջազգային օդանավակայանում ընդունել Է… «Սպուտնիկ V» ռուսաստանյան պատվաստանյութը (խմբաքանակը)»,-ասվում Է վարչության հայտարարության մեջ, որը զետեղված Է Facebook-ում:
Մայիսին Եգիպտոսի կառավարությունը հայտարարել Էր «Սպուտնիկ V»-ի մատակարարման համաձայնագրի մասին: Եգիպտոսի առողջապահության նախարարության տվյալներով այս երկրում համավարակի սկսվելուց ի վեր գրանցվել Է կորոնավիրուսի ավելի քան 207 հազար դեպք, մահացել Է գրեթե 16 հազար մարդ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Египет получил первую партию "Спутника V"
Первая партия российской вакцины от коронавируса "Спутник V" поступила в четверг в Египет, сообщило Египетское управление по объединенным закупкам и медицинскому обеспечению,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости
"В рамках усилий государства по расширению поставки вакцин против коронавируса управление по объединенным закупкам приняло сегодня утром ... (партию - ред.) российской вакцины "Спутник V" в международном аэропорту Каира", - говорится в заявлении управления в Facebook.
В мае египетское правительство объявило о соглашении на поставку "Спутник V".
По данным минздрава, в Египте зафиксированы более 207 тысяч случаев коронавируса с начала пандемии, скончались почти 16 тысяч человек.