ՌԴ ԱԳՆ-ն ռուսաստանցիներին կոչ Է արել՝ արտասահման մեկնելիս հաշվի առնել ռիսկերը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը ռուսաստանցիներին կոչ Է անում՝ արտասահման մեկնելիս հաշվի առնել ռիսկերը, իրադրությունը կարող Է փոխվել մեկ օրում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Այս ամբողջ ժամանակաշրջանի ընթացքում յուրաքանչյուր շաբաթ մենք ճեպազրույցների ժամանակ եւ գործնականում ամեն օր արտաքին գործերի նախարարության պորտալներում, մեր գերատեսչության հյուպատոսական ծառայության պորտալներում, սոցիալական ցանցերում եւ մեր դեսպանությունների կայքերում ոչ թե պարզապես հրատապ, այլ ընդհանուր առմամբ աշխարհում եւ կոնկրետ երկրում յուրաքանչյուր օր փոխվող տեղեկատվություն ենք հրապարակում COVID-19-ի հետ կապված իրադրության վերաբերյալ: Այդ կապակցությամբ եւս մեկ անգամ կրկնում եմ՝ հաշվի առնել ռիսկերը:
Ամեն բան, որոնք արդեն այս տարվա ընթացքում իրականություն են դարձել»,-ասել Է Զախարովան՝ հանդես գալով «Ռոսիա-24» հեռուստաալիքի եթերում: «Հասկանալ, որ ե՛ւ համաճարակաբանական, ե՛ւ քաղաքական տեսակետից իրադրությունը այն երկրում, որտեղ ուղեւորվում Է մարդը կամ ընտանիքը, կարող Է մեկ օրում արմատապես փոխվել՝ չվերթների չեղարկումից, սահմանների փակումից մինչեւ համաճարակի նոր ալիքի սկսվելը: Եվ ամենագլխավորն Է՝ հաշվի առնել բոլոր ռիսկերը, որոնք կարող են կապված լինել նման ուղեւորության հետ»,-հավելել Է նա, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

МИД призвал россиян просчитывать риски при выезде за границу
Министерство иностранных дел России призывает россиян просчитывать риски при выезде за границу, ситуация может измениться за один день,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Каждую неделю на протяжении всего этого периода мы в ходе брифингов и практически ежедневно на порталах министерства иностранных дел, на порталах консульской службы нашего ведомства, социальных сетях и на сайтах наших посольств публикуем не просто актуальную, а ежедневно меняющуюся информацию по ситуации с COVID-19 в мире целом и конкретной стране. В этой связи повторю еще раз - просчитывать риски. Все, которые уже за этот год стали реальностью", - сказала Захарова в эфире телеканала "Россия-24".
"Понимать, что и с эпидемиологической и политической точки зрения ситуация в стране, куда направляется человек или семья, может кардинально поменяться за один день - от отмены рейсов, закрытия границ до начала новой волны эпидемии. И самое главное - просчитывать все риски, которые могут быть связаны с подобной поездкой", - добавила она.