Ծննդյան օրվա առթիվ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորել է Նուրսուլթան Նազարբաևը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Դուք առաջնորդի, հայրենասերի փայլուն օրինակ եք, ով իր մեծ ավանդն է բերում Հայաստանի կայուն զարգացման գործում:
Համոզված եմ, որ հայ-ղազախական ավանդական բարեկամական հարաբերությունները ապագայում ևս կնպաստեն երկու երկրների միջև փոխշահավետ համագործակցությանը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»,- մասնավորապես ասված է Նուրսուլթան Նազարբաևի ուղերձում:
Ղազախստանի առաջին նախագահը Հայաստանի նախագահին մաղթել է քաջառողջություն, իսկ Հայաստանի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում:

Нурсултан Назарбаев поздравил президента Армении Армена Саркисяна с днём рождения
Поздравительное послание по случаю дня рождения президенту Республики Армения Армену Саркисяну направил первый президент Республики Казахстан Нурсултан Назарбаев.
«Вы являетесь ярким примером руководителя, патриота своей страны, который вносит большой вклад в устойчивое развитие Армении.
Убеждён, что традиционно дружественные казахстанско-армянские отношения и впредь будут содействовать дальнейшему взаимовыгодному сотрудничеству двух стран на благо наших народов», - как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, сказано, в частности, в послании Нурсултана Назарбаева.
Первый президент Казахстана пожелал президенту Армении крепкого здоровья, а народу Армении – мира и процветания.