Ուկրաինայի խորհրդարանի ՀՀ-ի հետ բարեկամական խմբի նախագահը շնորհավորել է Փաշինյանին ընտրություններում հաղթելու առթիվ
Ուկրաինայի խորհրդարանի ՀՀ-ի հետ բարեկամական խմբի նախագահը շնորհավորել է
Փաշինյանին ընտրություններում հաղթելու առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերագույն Ռադայի Ուկրաինա-Հայաստան բարեկամական խմբի նախագահ, իշխող ուժի՝ «Ժողովրդի ծառա» խմբակցության ներկայացուցիչ Արտյոմ Դմիտրուկը շնորհավորել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին հաղթանակի կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ «AnalitikaUA»-ն տեղեկացնում է, որ պատգամավորի կարծիքով կան բազմաթիվ պահեր, երբ Կիևն ու Երևանը կարող են միմյանց օգնել:
«Հայաստանի և Ուկրաինայի ժողովուրդներն անխոս բարեկամներ են: Նրանք ունեն ընդհանուր պատմություն, ընդհանուր հաջողություններ, ընդհանուր կորուստներ: Այդ իսկ պատճառով մենք պետք է առաջ շարժվենք միասին»,-ասել է Արտյոմ Դմիտրուկը:
Հայաստանում արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները կայացել են հունիսի 20-ին: Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն ամփոփել է կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների նախնական արդյունքները: Ըստ նախնական արդյունքների՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ստացել է ընտրողների 53.92 տոկոս ձայները, «Հայաստան» դաշինքը՝ 21.04 տոկոսը, իսկ «Պատիվ ունեմ» դաշինքը՝ 5.23 տոկոսը:

Председатель парламентской Группы дружбы с Арменией поздравил Пашиняна с победой на выборах
Артем Дмитрук, председатель Группы дружбы Украина-Армения Верховной Рады, представитель правящей фракции «Слуга народа» поздравил исполняющего обязанности премьер-министра Никола Пашиняна с победой на внеочередных парламентских выборах. Как передает «Арменпресс», «AnalitikaUA» написала, что, по мнению депутата, есть много вопросов, в которых Киев и Ереван могут помочь друг другу.
«Народы Армении и Украины, безусловно, - друзья. У нас общая история, общие успехи, общие потери. Поэтому мы должны вместе двигаться вперед», - сказал Артем Дмитрук.
20 июня в Армении прошли внеочередные парламентские выборы. Центральная избирательная комиссия подвела предварительные итоги внеочередных парламентских выборов. По предварительным результатам, партия «Гражданский договор» получила 53,92% голосов, блок «Айастан» - 21,04%, блок «Честь имею» - 5,23%.