Երիտասարդ բռնցքամարտիկները դուրս են եկել Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալիայում ընթացող մինչև 22 տարեկանների բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունում երկու հայ մարզիկներ դուրս եկան եզրափակիչ և կպայքարեն ամենաբարձր հարգի մեդալի համար։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Վլադիմիր Ենգիբարյանի անվան մարզադպրոցի սան 56 կգ քաշային Արթուր Բազեյանը համառ պայքարում 3:2 հաշվով հաղթանակ տոնեց Ռուսաստանը ներկայացնող Ալեքսեյ Կիսելյովի նկատմամբ։ Եզրափակիչում է նաև Ախուրյանի մարզադպրոցի սան 81 կգ քաշային Համբարձում Հակոբյանը, որի մրցակիցը` մոլդովացի Անդրեյ Չիրյակովը վնասվածքի պատճառով ռինգ դուրս չի գա։ Եզրափակիչները կկայանան հունիսի 24-ին։

Наши молодые боксеры вышли в финал чемпионата Европы
Два армянских спортсмена вышли в финал чемпионата Европы по боксу среди молодежи до 22 лет, который проходит в Италии. Они будут бороться за высшие медали.
Как сообщает «Арменпресс», воспитанник спортивной школы имени Владимира Енгибаряна Артур Базеян (56 кг) одержал победу над российским боксером Алексеем Кисилевым со счетом 3:2. В финал выходит и воспитанник спортивной школы Ахуряна Амбарцум Акопян (81 кг), его соперник  Андрей Чиряков из Молдовы из-за полученной травмы на ринг не выйдет. Финал состоится 24 июня.