Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Լևոն Շիրինյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը շարունակում է քաղաքական խորհրդակցությունները մի շարք քաղաքական ուժերի ղեկավարների հետ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Նիկոլ Փաշինյանն հանդիպում է ունեցել Քրիստոնեա-Ժողովրդավարական կուսակցության նախագահ Լևոն Շիրինյանի հետ:
Նիկոլ Փաշինյան - Հարգելի պարոն Շիրինյան, ուրախ եմ Ձեզ տեսնելու համար և շնորհակալ եմ հրավերն ընդունելու համար: Ես, ինչքան հասցրել եմ, ամբողջ ծավալով չէ, բնականաբար, հետևել եմ ձեր քարոզարշավին, և շատ լավ տպավորություն եմ ստացել: Ափսոս, որ ընտրությունների արդյունքներով ձեր դաշինքը չհաղթահարեց շեմը, բայց ընտրությունների առանձնահատկությունն այն է, որ միշտ, միևնույն է, անկանխատեսելի են, եթե, իհարկե, ժողովրդավարական և ազատ ընտրություններ են: Այսօր կուզենայի լսել ձեր տեսակետները ներքաղաքական կյանքի հետագա ընթացքի մասին: Կուզենայի նաև իմանալ՝ ինչ եք մտածում ընդհանրապես արտախորհրդարանական ուժերի և կառավարության հարաբերությունների հնարավոր հարթակների վերաբերյալ, որպեսզի մենք կարողանանք փոխադարձաբար ավելի լսելի լինել իրար համար:
Լևոն Շիրինյան - Վերջին հաշվով, գրոհը կասեցվեց: Դա շատ կարևոր է, իմ գնահատականով, որտեղ մենք ունեցանք շատ էական դերակատարություն: Կարող եմ ասել, որ դաշինքն աշխատեց բացառիկ արդյունավետությամբ: Կարևոր էր հեղափոխության շարունակությունը, պետության կայունությունը և անկախության ամրապնդումը: Հիմա այսպես տեսակետները շատ եմ շարադրել, կշարունակեմ: Մենք այստեղ որևէ խնդիր չունենք, կլինենք ձեր կառավարության կողքին:
Զրուցակիցները քննարկել են ներուժի և կարողությունների համախմբմանը, հետագա գործակցության հեռանկարներին վերաբերող հարցեր:

Никол Пашинян встретился с Левоном Шириняном
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян продолжает политические консультации с лидерами ряда политических сил. Как сообщили «Арменпресс» в Управлении по связям с общественностью Аппарата премьер-министра, Никол Пашинян встретился с председателем Христианско-демократической партии Левоном Шириняном.
Никол Пашинян: Уважаемый господин Ширинян, рад видеть Вас, благодарю, что приняли мое приглашение. Я  конечно, я следил за вашей кампанией, у меня остались очень хорошие впечатления. Жалко, что Ваш блок в результате выборов не переступил порог, но особенность выборов в том, что они всегда одинаково непредсказуемы, если, конечно, это демократические и свободные выборы. Сегодня хотелось бы услышать Ваше мнение о дальнейшем ходе внутриполитической жизни. Я также хотел бы знать, что Вы думаете о возможных платформах между внепарламентскими силами и правительством в целом, чтобы мы смогли лучше слышать друг друга.
Левон Ширинян: В конечном итоге атака была остановлена. На мой взгляд, это очень важно, мы сыграли очень важную роль. Могу сказать, что блок работал с исключительной эффективностью. Важно было продолжение революции, стабильность государства и укрепление независимости. Я изложил много подобных мнений, и продолжу их. У нас нет проблем, мы будем поддерживать Ваше правительство.
В ходе встречи собеседники обсудили вопросы, связанные с консолидацией возможностей, потенциала, а также возможности дальнейшего сотрудничества.