Ընթացքի մեջ է Սեւան-Գոմաձոր-Ցամաքաբերդ ճանապարհի շինարարությունը
ԳԱՎԱՌ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։  ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարության  «Ճանապարհային դեպարտամենտ» ՊՈԱԿ-ի «Կենսական նշանակության ճանապարհային ցանցի բարելավման 2-րդ լրացուցիչ ֆինանսավորում» ծրագրի շրջանակում շարունակվում է Մ-4, Սեւան-«Ախթամար» համալիր-Մ4 ճանապարհի 4 737 գծամետր հատվածի վերականգնումը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Գեղարքունիքի մարզպետարանի քաղաքաշինության վարչության տրանսպորտի եւ ճանապարհաշինության վարչությունից` վերականգնվող մարզային ենթակայության ճանապարհահատվածը գտնվում է Գեղարքունիքի մարզի Սեւանի տարածաշրջանում, որի միջոցով Սեւան քաղաքի Գոմաձոր եւ Ցամաքաբերդ թաղամասերը կապվում են միմյանց, Սեւան քաղաքի կենտրոնի, միջպետական Մ-4 Երեւան-Սեւան մայրուղու, Սեւան-Զովաբեր-Հրազդան ավտոճանապարհների հետ:
2021 թվականի հունիսի 18-ի  դրությամբ նշված ճանապարհահատվածում կատարվել են 6
800 խորանարդ մետր ծավալով հողային աշխատանքներ, տեղադրվել են 2 000 գծամետր ջրահեռացման երկաթբետոնե վաքեր, 1 900 գծամետր մայթի բազալտե եզրաքարեր, տեղադրվել երթևեկելի մասի ասֆալտբետոնե ծածկ՝ 1.5 կիլոմետր երկարությամբ, իրականացվել են նաեւ այլ աշխատանքներ։
Ճանապարհի նորոգման աշխատանքները կավարտվեն այս տարվա աշնանը։ Շինաշխատանքներն իրականացնում է «Ճանապարհ» ՍՊԸ-ն։
Կենսական նշանակության ճանապարհային ցանցի բարելավման 2-րդ լրացուցիչ ֆինանսավորում ծրագիրը ֆինանսավորվում է Համաշխարհային բանկի եւ ՀՀ կառավարության կողմից։ Ծրագրի պայմանագրային արժեքը կազմում է 801 միլիոն դրամ։

В процессе строительство дороги Севан-Гомадзор-Цамакаберд
В рамках программы ГНКО «Департамент дорог» Министерства территориального управления и инфраструктуры Армении «Второе дополнительное финансирование для улучшения жизненно важной дорожной сети» продолжается ремонт линейного участка автомобильной дороги М-4 4737 Севан - комплекс «Ахтамар».
Как сообщили «Арменпресс» в отделе транспорта и дорожного строительства Управления градостроительства Гегаркуникской областной администрации, ремонтируемый участок дороги  регионального подчинения расположен в Севанском районе Гегаркуникской области, через который Гомадзорский и Цамакабердский районы Севана соединяются с трассой Севан-Зовабер-Раздан.
По состоянию на 18 июня 2021 года на указанном участке дороги выполнены земляные работе на  6 800 кубических метрах, установлено 2000 метров железобетонных дренажных резервуаров, 1 900 метров базальтовых бордюров тротуаров, уложено асфальтобетонное покрытие длиной в 1,5 км, также и другие работы.
Ремонт дороги завершится осенью. Строительные работы выполняет ООО «Чанапар».
Программа «Второе дополнительное финансирование для улучшения жизненно важной дорожной сети» финансируется Всемирным банком и правительством Республики Армения. Стоимость проекта составляет 801 млн драмов.