Եվրո-2020. Նիդերլանդների ազգային ընտրանին հաղթահարեց Եվրոպայի առաջնության խմբային փուլի արգելքը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության C խմբի երկրորդ տուրում միմյանց դեմ մրցեցին Նիդերլանդները և Ավստրիան:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Ամստերդամի Յոհան Կրոյֆի անվան մարզադաշտում կայացած խաղի առաջին կեսի 11-րդ րոպեին Նիդերլանդներն առաջ անցավ հաշվի մեջ: Նշանակված 11-մետրանոց հարվածն անվրեպ իրացրեց Դեպայը: Թիմն առաջին կեսում փորձեր կատարեց հետ բերել կորցրածը, սակայն` ապարդյուն: Թիմերն ընդմիջման գնացին «նարնջագույնների» նվազագույն առավելությամբ: Երկրորդ կեսի 67-րդ րոպեին Դումֆրիսը կրկնապատկեց տանտերերի առավելությունը: Ի վերջո,  Նիդերլանդների ընտրանին հաղթեց և դուրս եկավ Եվրոպայի առաջնության 1/8-րդ եզրափակիչ:
Երրորդ տուրում Ավստրիան կմրցի Ուկրաինայի, իսկ Նիդերլանդները` Հյուսիսային Մակեդոնիայի հետ: Խաղերը կկայանան հունիսի 21-ին:

Евро-2020: сборная Нидерландов преодолела групповой этап чемпионата Европы
Как сообщает «Арменпресс», на 11-й минуте первой половины матча, который проходил на стадионе Йохана Кройфа в Амстердаме, Нидерландам удалось вырваться вперед. Мемфис Депай безошибочно забил пенальти. В первом тайме были попытки изменить ситуацию, но все было тщетно. Команды ушли на перерыв с небольшим преимуществом «заводных апельсинов». На 67-й минуте второго тайма Дензел Дюмфрис удвоил преимущество Нидерландов. В итоге хозяева, команда Нидерландов, обыграли сборную Австрии, и вышли в 1/8 финала чемпионата Европы.
Матч Нидерланды-Австрия закончился со счетом: 2:0.
В третьем туре Австрия будет соревноваться с Украиной, а Нидерланды - с Северной Македонией. Игры состоятся 21 июня.