Խաչատրյանական օրեր Վիքիպեդիայում. կոմպոզիտորի տուն-թանգարանը նոր նախագիծ է սկսում
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ մեծանուն կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանը և «Վիքիմեդիա Հայաստան» գիտակրթական հասարակական կազմակերպությունը հունիսի 21-ից կիրականացնեն «#Խաչատրյանական օրեր Վիքիպեդիայում» ծրագիրը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ բովանդակության ստեղծման և բարելավման նախագիծը նվիրված է Արամ Խաչատրյանին, նրա տուն-թանգարանին, ցուցանմուշներին և ստեղծագործություններին, այն ամենին, ինչը կապված է մեծ կոմպոզիտորի անվան հետ։
Համագործակցությունը երկարաժամկետ է և նպատակ ունի լրացնել Արամ Խաչատրյանին վերաբերող բացը հայերեն վիքինախագծերում, ավելացնել որակյալ, մասնագիտական բովանդակությունը և հետագայում այդ ամենը թարգմանել ու տեղադրել այլ լեզուներով վիքիպեդիաներում։

Хачатуряновские дни в Википедии: Дом-музей композитора начинает новый проект
Дом-музей великого армянского композитора Арама Хачатуряна и научно-образовательная общественная организация «Викимедиа Армения» с 21 июня запускают программу «Дни Хачатуряна в Википедии».
Как сообщает Арменпресс, проект по созданию и совершенствованию контента посвящен Араму Хачатуряну, его Дому-музею, экспонатам музея, произведениям композитора, всему, что связано с именем великого композитора.
Сотрудничество является долгосрочным. Оно направлено на заполнение пробела информации, касающейся Арама Хачатуряна, в армянских вики-проектах, создание качественного профессионального контента. Контент позже будет перенесен и опубликован на других языках в Википедии.