Վարշամ Գևորգյանը MMA-ում ադրբեջանցի մարզիկի դեմ մենամարտում հայ երկրպագուների աջակցությունն է ակնկալում
Վարշամ Գևորգյանը MMA-ում ադրբեջանցի մարզիկի դեմ մենամարտում հայ
երկրպագուների աջակցությունն է ակնկալում
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարտեր առանց կանոնների (MMA) պրոֆեսիոնալ մարզիկ Վարշամ Գևորգյանը հունիսի 25-ին Ղազախստանում կմենամարտի ադրբեջանցի  Էլմար Իբրահիմովի հետ:
«Արմենպրես»-ի մամուլի կենտրոնում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ մենամարտին անդրադարձան Գևորգյանի թիմի ներկայացուցիչները:
«Հունիսի 25-ին կարիերայի ամենակարևոր մենամարտն է լինելու: Ամեն ինչ անելու եմ հաղթանակի համար: Ինձ համար նա սովորական մրցակից է, ինչպես բոլորը: Ամեն օր նամակներ եմ ստանում նրանցից սպառնալիքներով: Նրանց չի հաջողվի ինձ կոտրել»,- ասաց Վարշամ Գևորգյանը: Վերջինիս խոսքով` հիմա շատ ասելիք չկա, ամեն հարցի պատասխան կտրվի մենամարտից հետո:
Գևորգյանի մարզիչ Արմեն Սողոյանի խոսքով` Վարշամին ոչինչ պետք չէ, բացի Ալմաթիում հայ երկրպագուների աջակցությունից: «Գևորգյանի դեմ մենամարտի հայտը ներկայացրել են իրենք: Մենք չենք հրաժարվել և մասնակցելու ենք: Խնդրում եմ ղազախական հայկական համայնքին, որ աջակցեն մեզ: Ցավոք, մենամարտը փակ կլինի, և մարզասերները կարող են հավաքվել մարզադահլիճի շրջակայքում: Վարշամը մենամարտելու է 61 կգ քաշային կարգում: Վստահ եմ, որ հաղթելու է, քանի որ պատերազմում զոհված մեր եղբայրների ոգին նրա հետ է լինելու»,-ասաց Գևորգյանի մարզիչ-մարտավկա Արմեն Սողոյանը:
Այս օրերին Գևորգյանը մարզումային մենամարտեր է անցկացնում Նարեկ Ավագյանի հետ, որը ևս MMA մարզիկ է: «Մոտ երեք ամիս է, ինչ պատրաստվում ենք այս մենամարտին: Շատ լավ ուսումնասիրել ենք մրցակցիս, գիտենք, ով է, ինչ է: Բացի ինձից մի շարք մարդիկ աշխատում են Գևորգի հետ: Ամեն հնարավորը և անհնարինն արել ենք այս մենամարտը լավագույնս անցկացնելու համար»,- ասաց Ավագյանը:
UFC լավագույն 15 մարզիկներից Արման Ծառուկյանն այս օրերին ևս մարզումներ է անցկացնում Վարշամ Գևորգյանի հետ: «Վարշամին սովորեցնում եմ իմ տեխնիկական հնարքները: Նա լավ արդյունքներ է գրանցում: Գիտեմ, որ ադրբեջանցու դեմ մենամարտը շահելու է, քանի որ նա ուժեղ մարզիկ է: Տակտիկապես նա պատրաստ է և միայն պետք է գոտեմարտին հանգիստ մոտենա»,- ասաց Ծառուկյանը:

Варшам Геворгян во время боя с азербайджанским спортсменом ожидает поддержки армянских болельщиков
25 июня в Казахстане профессиональный спортсмен в боях без правил (ББП) Варшам Геворгян встретится с Эльмаром Ибрагимовым из Азербайджана.
Члены команды Варшама Геворгяна на встрече с журналистами в пресс-центре Арменпресс говорили о предстоящем бое.
«25 июня будет сильнейший бой  моей карьеры. Я для победы сделаю все. Для меня он обычный конкурент, как и все. Я каждый день получаю от них письма с угрозами. Они не смогут меня сломать», - сказал Варшам Геворгян. По его словам, сейчас особо нечего говорить, на все вопросы он ответит после боя.
По словам тренера Варшама Геворгяна Армена Согояна, Варшаму в Алматы ничего, кроме поддержки армянских болельщиков, не нужно. «Они подали заявку на бой с Геворгяном. Мы не отказались, будем бороться. И я прошу армянскую общину Казахстана поддержать нас. К сожалению, бой будет закрытым,  любители спорта могут собраться лишь вокруг спортзала. Варшам будет бороться в весовой категории до 61 кг. Я уверен, что он победит, потому что, с ним будет дух наших братьев, погибших на войне», - сказал тренер бойца Армен Согоян.
В эти дни Геворгян тренируется с Нареком Авагяном, бойцом ББП. «Мы готовились к этому бою около трех месяцев. Мы очень хорошо изучили нашего соперника, знаем, кто он и что он из себя представляет. Помимо меня, с Варшамом работают и другие. Мы сделали все возможное, чтобы этот бой прошел как можно лучше», - сказал Нарек Авагян.
Арман Царукян, один из 15 лучших спортсменов UFC, сейчас тренируется с Варшамом Геворгяном. «Я учу Варшама своим техническим приемам. У него хорошие результаты. Я знаю, что он выиграет бой с азербайджанцем, потому что он сильный спортсмен. Тактически он готов, ему просто нужно к бою спокойно подойти», - сказал Царукян.