ԱԺ-ն շարունակում է հերթական նիստի աշխատանքը. ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովում շարունակվում են մայիսի 25-ին մեկնարկած հերթական նիստի աշխատանքները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` պատգամավորները նախ կքվեարկեն նախորդ օրը քննարկված օրենքների նախագծերը:
Այնուհետև խորհրդարանը կքննարկի «Հուղարկավորությունների կազմակերպման եւ գերեզմանատների ու դիակիզարանների շահագործման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին և Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրենքների նախագծերի փաթեթը, «Ժամանակավոր անաշխատունակության եւ մայրության նպաստների մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը և այլ օրենսդրական նախաձեռնություններ:
Կքննարկվեն  նաև Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի 2020 թվականի գործունեության մասին և Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումները:

В Национальном собрании Армении продолжаются работы очередного заседания, начавшегося 25 мая. Как передает Арменпресс, депутаты вначале проголосуют за законопроекты, обсуждавшиеся в предыдущий день.
Затем Парламент обсудит пакет законопроектов О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Армения “Об организации похорон и эксплуатации кладбищ и крематориев” и о внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Армения “Об административных правонарушениях”, проект закона О внесении изменений в Закон Республики Армения “О временной нетрудоспособности и пособиях по материнству” и другие законодательные инициативы.
Будут обсуждены и годовые сообщения о деятельности Комиссии по телевидению и радио на 2020 год и о деятельности Центрального банка Республики Армения.