ՊՆ-ն հերքում է Սևանից 5 կմ հեռավորության վրա ադրբեջանցիների գտնվելու և բարձունք գրավելու մասին լուրը
ՊՆ-ն հերքում է Սևանից 5 կմ հեռավորության վրա ադրբեջանցիների գտնվելու և
բարձունք գրավելու մասին լուրը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը մեկնաբանել է ադրբեջանցիների հրապարակած տեսանյութը, թե իբր իրենք հաստատվել են Սևանա լճից ուղիղ գծով 5 կմ հեռավորության վրա և բարձունք են գրավել:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ՀՀ ՊՆ-ից ասացին, որ թշնամին Սևանից ուղիղ գծով 30 կմ հեռավորության վրա է գտնվում:
«Նրանք ՀՀ տարածք չեն մտել և որևէ բարձունք չեն գրավել: Այն բարձունքը, որը երևում է տեսանյութում, գտնվում է  սահմանագծի վրա: Այդ սահմանագծի տարբեր հատվածներում, տարբեր բարձունքների վրա մենք էլ ունենք դիրքեր ու մարտական հերթապահություն ենք իրականացնում»,- նշեցին ՊՆ-ից:

МО опровергает информацию о нахождении азербайджанцев в 5 км от Севана и о захвате высоты
Министерство обороны РА прокомментировало опубликованное азербайджанцами видео, в котором утверждалось, что они дислоцировались  на расстоянии 5 км непосредственноот озера Севан и  заняли высоту.
В беседе с Арменпресс в Минобороны РА заявили, что противник находится на расстоянии 30 км от Севана.
«Они не вошли на территорию Республики Армения, и никакой высоты  не заняли. Высота, показанная на видео, находится на границе. В разных частях этой границы, на разных высотах мы тоже занимаем позиции и несем боевое дежурство», - сказали в Минобороны.