ՀՀ-ի գաստրո, արկածային գրավչությունները ներկայացվում են «ATMDubai 2021» միջազգային ցուցահանդեսին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանը մասնակցում է Միջին Արևելքի ամենախոշոր զբոսաշրջային «ATMDubai 2021» ցուցահանդեսին, որը 62 երկրների մասնակցությամբ պաշտոնապես բացվել է Դուբայի աշխարհի առևտրային կենտրոնում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Զբոսաշրջության կոմիտեն տեղեկացնում է, որ պետական տաղավարով տեղական մի շարք զբոսաշրջային ընկերությունների հետ համատեղ մասնակցում են ցուցահանդեսին` աշխարհին ներկայացնելով Հայաստանի գաստրո, արկածային, մշակութային գրավչությունները։
Նշվում է, որ չնայած համավարակով պայմանավորված ճամփորդական սահմանափակումներին, ցուցահանդեսին մասնակից երկրների  քանակը անսպասելի մեծ էր,  ինչը պայմանավորված է այն հանգամանքով, որ համաշխարհային զբոսաշրջությունը սկսում է առողջացման միտումներ արձանագրել։

Armenia participating in ATMDubai 2021 travel and tourism trade show
YEREVAN, MAY 17, ARMENPRESS. Armenia is participating in one of the largest travel and tourism trade shows in the Middle East – the ATMDubai 2021, which has officially opened in the Dubai World Trade Center (DWTC) on May 16, the Tourism Committee of Armenia reports.
62 countries are represented at the exhibition.
Armenia is represented in a separate pavilion with several local tourism companies which introduce the country’s gastro, adventure and cultural attractions.
It was reported that despite the coronavirus-related travel restrictions, the number of participating countries is quite huge, which is connected by the fact that the global tourism starts showing some recovery signs.