ՀՀ-ի գաստրո, արկածային գրավչությունները ներկայացվում են «ATMDubai 2021» միջազգային ցուցահանդեսին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանը մասնակցում է Միջին Արևելքի ամենախոշոր զբոսաշրջային «ATMDubai 2021» ցուցահանդեսին, որը 62 երկրների մասնակցությամբ պաշտոնապես բացվել է Դուբայի աշխարհի առևտրային կենտրոնում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Զբոսաշրջության կոմիտեն տեղեկացնում է, որ պետական տաղավարով տեղական մի շարք զբոսաշրջային ընկերությունների հետ համատեղ մասնակցում են ցուցահանդեսին` աշխարհին ներկայացնելով Հայաստանի գաստրո, արկածային, մշակութային գրավչությունները։
Նշվում է, որ չնայած համավարակով պայմանավորված ճամփորդական սահմանափակումներին, ցուցահանդեսին մասնակից երկրների  քանակը անսպասելի մեծ էր,  ինչը պայմանավորված է այն հանգամանքով, որ համաշխարհային զբոսաշրջությունը սկսում է առողջացման միտումներ արձանագրել։

На выставке “ATMDubai 2021” представлена гастро- и приключенческая привлекательность Армении
Армения участвует в крупнейшей на Ближнем Востоке туристической выставке «ATMDubai 2021», которая официально открылась во Всемирном торговом центре Дубая. В ней участвуют 62 страны. Как передает «Арменпресс», Комитет по туризму сообщил, что Армения участвует в выставке государственным павильоном и рядом других туристических компаний, представляя миру гастрономические, приключенческие и культурные достопримечательности Армении.
Отмечается, что, несмотря на ограничения на поездки, вызванные пандемией, количество стран-участниц оказалось неожиданно большим, что связано с тем, что мировой туризм начинает подавать признаки восстановления.