Իսրայելի օդուժը հարվածներ Է հասցրել ՀԱՄԱՍ-ի հրամանատարների ինը տների
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսրայելի բանակի մարտական օդուժը մայիսի լույս 17-ի գիշվերվանից հարվածներ Է հասրել ինը տների, որոնք պատկանում են ՀԱՄԱՍ շարժման բարձրաստիճան հրամանատարների: Համապատասխան հաղորդագրությունը մայիսի 16-ին զետեղվել Է Twitter-ում Իսրայելի ռազմաօդային ուժերի Էջում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Նշված Է, որ մասնավորապես, գրոհի են ենթարկվել Բեյթ Հանունի գումարտակի հրամանատարի, Բեյթ Հանունի վաշտի հրամանատարի, Գազայի վաշտի հրամանատարի եւ այն վաշտի հրամանատարի տները, որը մտնում Է Ալ Շաթիի գումարտակի կազմի մեջ: Զինվորականների հայտարարության համայձան՝ որոշ տներ օգտագործվել են զենք պահելու համար: Մայիսի 10-ից Գազայի հատվածի պաղեստինյան արմատական խմբավորումների եւ Իսրայելական բանակի միջեւ շարունակվում են փոխհրթիռակոծումները:
Դրանք հետեւել են Արեւելյան Երուսաղեմում Ալ Աքսա մզկիթի մոտ ծայր առած անկարգություններին, որոնք բռնկել են Շեյխ Ջարահի թաղամասում այն տեները բռնագրավելու մասին իսրայելական դատարանի վճռի պատճառով, որտեղ ապրում են արաբ ընտանիքներ: Վերջին տվյալների համաձայն՝ իսրայելական կողմից զոհվել Է առնվազն 10 մարդ, պաղեստինյան կողմից՝ ավելի քան 210-ը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

YEREVAN, MAY 17, ARMENPRESS. Israeli air strikes have targeted nine residences belonging to high-ranking Hamas commanders, the Israeli Air Force said on Twitter, reports TASS.
The residences of the Beit Hanoun battalion commander, the Beit Hanoun company commander, a company commander in the Sabara battalion in the city of Gaza and a company commander in the Shati battalion have reportedly been struck.
"The residences that were struck were used as terror infrastructure. Some of the residences were used to store weapons," the Israeli Air Force said in a tweet.
The exchange of rocket fire between Israel and the Gaza Strip, which has been going on since May 10, was triggered by riots in East Jerusalem’s Al-Aqsa Mosque. Clashes between Palestinians and Israeli police officers erupted after an Israeli court had ruled to evict several Palestinian families from the city’s Sheikh Jarrah neighborhood and hand the property over to Jewish settlers. Israeli media outlets reported on Thursday that at least seven Israelis had been killed in rocket attacks. According to latest data, at least ten Israelis and over 210 Palestinians have been killed.