Հեծանվորդները սկսում են պայքարը Հայաստանի չեմպոնի կոչման համար
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Երևանի հեծանվահրապարակում մեկնարկեցին Հայաստանի տարբեր տարիքայինների առաջնությունները:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյոզալյանը փաստեց, որ կորոնավիրուսի պանդեմիայից հետո այս տարի Հայաստանի առաջնությանն ընդհանուր առմամբ մասնակցում է 60 մարզիկ:
«Առաջնության արդյունքներով կձևավորենք Հայաստանի երիտասարդական թիմը, որը կմասնակցի Սանկտ-Պետերբուրգի միջազգային մրցաշարին: Մինչ այդ էլ մարզական հավաք կունենանք: Մրցաշարից հետո կմասնակցենք աշխարհի և Եվրոպայի առաջնություններին»,- ասաց մարզիչը:
Գյոզալյանի խոսքով` պանդեմիան մեծ բացասական հետևանք է թողել մարզաձևի վրա: «Այժմ նոր սերունդ ունենք և լիահույս ենք ոչ թե այս գալիք Օլիմպիական խաղերի մասնակցության, այլ Փարիզի 2024 թվականի խաղերին հնարավոր մասնակցության համար»,- ասաց նա:

Велогонщики начинают борьбу за звание чемпиона Армении
В беседе с «Арменпресс» главный тренер сборной Армении Армен Гезалян отметил, что после  пандемии в этом году в первенстве Армении в общей сложности принимают участие 60 спортсменов.
“По итогам первенства мы сформируем молодежную команду Армении, которая примет участие в международном турнире в Санкт-Петербурге. До этого проведем тренировочные сборы. После турнира мы будем участвовать в чемпионатах мира и Европы”, - сказал тренер.
По словам Гезаляна, пандемия наложила большой негативный отпечаток на спорт. “Сейчас у нас новое поколение спортсменов, мы претендуем не на предстоящие Олимпийские игры, а на возможное участие в Парижских играх 2024 года”, - сказал он.