«Hexact»-ը գրանցեց լավագույն արդյունքներից մեկն «AppSumo»-ում
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Hexact» տեխնոլոգիական ընկերությունն իր մշակած «Hexowatch» գործիքը ներկայացրել է «AppSumo»-ում և դարձել այդ հարթակում լավագույն արշավներից մեկի հեղինակը: «AppSumo»-ն SaaS ծրագրերի վաճառքի (կամ lifetime deal- անժամկետ առաջարկների) ամենամեծ հարթակն է, որն օրական միայն մեկ արշավի մեկնարկ է տալիս: Ընտրվելու համար ընկերությունները խիստ չափորոշիչների համապատասխանության փուլ են անցնում:
«AppSumօ»-ում «Hexact»-ի «անժամկետ առաջարկի» արդյունքում ավելի քան 400 հազար դոլարի վաճառք գրանցվեց, որից ավելի մեծ հաջողություն ընդամենը մի քանի պրոդուկտ է ունեցել:
«Բիզնես հրեշտակներն ու վենչուրային հիմնադրամներն անհրաժեշտ են ստարտափի զարգացման համար, բայց կան նաև այլընտրանքներ: Սա հենց այդպիսի case study է, որը միջոցներ ներգրավելու և հաճախորդների պահանջները հասկանալու շատ լավ տարբերակ է ստարտափների համար»,- նշել է «Hexact»-ի հիմնադիր տնօրեն Ստեփան Ասլանյանը:
«AppSumօ»-ն ամսական 2-3 միլիոն այցելու ունի, որոնք արշավի ընթացքում «Hexowatch» գործիքը գնահատել են որպես «ժամանակ խնայող», «անսահման հնարավորություններ տվող», «լավագույնը բիզնեսի համար» և այլ ձևակերպումներով:
«Իհարկե, այս հարթակում ներկայանալու համար մեծ ջանքեր են պահանջվում, սակայն դրան հասնելը բոլորովին անհնար չէ և փողից բացի, լրացուցիչ արժեքներ է բերում. միլիոնավոր օգտատերեր իմանում են քո պրոդուկտի մասին, համացանցը լցվում է պրոդուկտը ներկայացնող հոդվածներով ու տեսանյութերով, ձեռք ես բերում բազմաթիվ brand-advocate-ներ և ամենակարևորը՝ իմանում ես ինչ ուղղությամբ կատարելագործել պրոդուկտը»,- նշել է Ստեփան Ասլանյանը:
«Hexact» տեխնոլոգիական ընկերությունը hիմնադրվել է 2019թ., ԱՄՆ-ում: Ընկերության հայ հիմնադիրները հենց նույն տարում գրասենյակ են բացել նաև Հայաստանում: «Hexact»-ի պրոդուկտների ծրագրային ապահովումն ու զարգացումը հիմնականում իրականացնում են հայաստանցի մասնագետները: «Hexact»-ի գործունեության հիմնական ուղղություններն են՝ տվյալների հավաքագրում, վերլուծություն և պրոցեսների ավտոմատացում։ Գործունեության երկրորդ տարին ընկերությունն ամփոփել է 15 000 ակտիվ օգտատերով՝ 135 երկրից։ Ստարտափն անցած տարի հավաքագրել և վերլուծել է 22.5 տերաբայթ տվյալ և 8,2 միլիոն դոմեյն։

“Hexact” на “AppSumo” зарегистрировал один из лучших результатов
Технологическая компания “Hexact” на “AppSumo” представила свой инструмент “Hexowatch”, и стала автором одной из лучших кампаний платформы. “AppSumo” - крупнейшая платформа для продажи приложений SaaS (или lifetime deal - бессрочных предложений), запускающая в день только одну кампанию. Для отбора компании проходят этап соответствия строгим критериям.
В результате “бессрочного предложения” Hexact на AppSum была зарегистрирована продажа более чем на 400 000 долларов, из которых более удачными были всего несколько продуктов.
“Бизнес ангелы и венчурные фонды необходимы для развития стартапов, но есть и альтернативы. Это именно такой пример, который является очень хорошим способом для стартапов собрать средства и понять требования клиентов”, - сказал Степан Асланян, директор-основатель “Hexact”.
На “AppSumo” 2 - 3 миллиона посетителей в месяц, которые в ходе кампании оценили инструмент “Hexowatch” как “экономящий время”, “дающий безграничные возможности”, “лучший для бизнеса” и другими терминами.
“Конечно, чтобы оказаться на этой платформе, нужно приложить немало усилий, но это  возможно, ведь помимо денег это приносит и дополнительные ценности. Миллионы пользователей узнают о вашем продукте, Интернет наполнен статьями и видео о продукте, вы получаете много сторонников бренда и, самое главное, вы знаете, в каком направлении улучшать этот продукт”, - сказал Степан Асланян.
Технологическая компания “Hexact” основана в США в 2019 году. В том же году армянские учредители компании открыли офис и в Армении. Программным обеспечением и разработкой продуктов “Hexact” занимаются в основном армянские специалисты. Основными направлениями деятельности “Hexact” являются: сбор данных, анализ и автоматизация процессов. Компания завершила свой второй год работы с 15 000 активными пользователями из 135 стран. В прошлом году стартап собрал и проанализировал 22,5 терабайта и 8,2 млн доменов.