Կրակոցներ Երևանում. կա մեկ զոհ, մեկ վիրավոր
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնում 2021թ. մայիսի 8-ին, ժամը 07:25-ին «Հերացի թիվ 1» հիվանդանոցային համալիրից  հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ Երևան քաղաքի Մոլդովական փողոցից հրազենային վնասվածքով բուժօգնության է տեղափոխվել 1982թ. ծնված տղամարդ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Անմիջապես դեպքի վայր մեկնած քննչական-օպերատիվ խմբի կողմից կատարված դեպքի վայրի  զննությամբ  Դ. Մալյան և Մոլդովական փողոցների հատման վայրում հայտնաբերվել է 1984թ. ծնված տղամարդու դի՝ կրծքավանդակի առաջնային մակերեսին և կրծքավանդակի ձախ կեսի հետին մակերեսի թիակի անկյան վրա կլորաձև վնասվածքներով, աջ քունքային շրջանում քերծվածքով, ինչպես նաև՝ 7.62 մմ տրամաչափի 4 փամփուշտ, 2 գնդակ, 5 պարկուճ, 9 մմ տրամաչափի 2  գազային ատրճանակի պարկուճ և 1  ինքնաձիգի շամփուր:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ, որի նախաքննության կատարումը հանձնարարվել է քննչական խմբին:
Նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ: Կատարվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները, ինչպես նաև ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի (անձանց) ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ։

Стрельба в Ереване — один пострадавший и один раненый
8 мая  в 07:25 часов из больничного комплекса "Гераци-1"  в Нор Норкское отделениеполиции РА поступило сообщение о том, что  в больницу с улицы Молдовакан в Ереване доставлен мужчина 1982 г/р с огнестрельным ранением..
Об этом Арменпресс сообщили в отделе по связям с общественностью и информации Следственного комитета РА.
По данным расследования на месте происшествия, проведенного немедленно выехавшей на место происшествия оперативно-следственной группой, Автомобиль 1984 г. на перекрестке улиц Молдовыи  Малянабыл обнаружен мужчины1984 г/р,  с ранами на передней поверхности грудной клетки,  округлым отверстием под углом у лопатки на левой половине груди,с травмами, царапинами на правом бедре, обнаружены также  4 пули калибра 7,62 мм,  5патронов, 2 гильзы пистолета  9 мм и 1 штык автомата.
В следственном отделении Нор-Норкского и Аванского управления Следственного комитета РА возбуждено уголовное дело, предварительное расследование которого поручено следственной группе.
Назначен ряд экспертиз. Необходимые судебно-следственные действия производятся для выяснения всех обстоятельств дела, а также личности лица (лиц), предположительно совершившего преступление.