Քիմ Քարդաշյանը շնորհակալություն է հայտնել Ջո Բայդենին ճշմարտությունն ասելու  խիզախության համար
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայազգի հայտնի հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը «Ֆեյսբուք»-ի  իր էջում շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին՝ Հայոց ցեղասպանության տարելիցին «ցեղասպանություն» եզրույթն օգտագործելու համար: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝  Քարդաշյանը, մասնավորապես, նշել է, որ ճշմարտության և ճանաչման  ավելի քան 100-ամյա պայքարից հետո, հայ ժողովուրդը ստացավ ճանաչումը, երբ նախագահ Բայդենն իր ելույթում ցեղասպանություն անվանեց 1915 թվականին 1,5 միլիոն հայերի կոտորածը։
«Ես հպարտ եմ իմ ժառանգությամբ, հայ համայնքով: Շնորհակալ եմ նախագահ Բայդենին՝ այդ օրը յուրաքանչյուր հային շնորհելու համար, շնորհակալ եմ ճշմարտության համար: Չնայած՝ սպանված հայերին ոչինչ այլևս չի վերադարձնի, բայց ես հույս ունեմ, որ այժմ նրանց հարազատները հանգստություն կզգան։ Յուրաքանչյուր տարի ես շարունակելու եմ այդ օրը հարգել և հիշել նրանց, ում մենք կորցրել ենք, բայց այսուհետ այն հույսով, որ ցեղասպանության ճանաչումից հետո այլևս երբեք թույլ չենք տալու, որպեսզի կրկնվեն անցյալի ոճրագործությունները։ Շնորհակալություն, նախագահ Բայդեն, ճշմարտությունն ասելու Ձեր խիզախության համար, որը մյուսները նախընտրեցին թաքցնել»,- գրառման մեջ ընդգծել է Քարդաշյանը:

Ким Кардашьян благодарит Джо Байдена за  смелость в высказывании  правды
Известная американская телезвезда армянского происхождения Ким Кардашьян на своей странице в Facebook поблагодарила президента США Джо Байдена за использование термина «геноцид» в годовщину Геноцида армян.
Как  передает Арменпресс, Кардашьян, в частности, отметила, что после более чем 100 лет борьбы за признание истины армянский народ получил это признание, когда президент Байден в своем выступлении назвал геноцидом бесчеловечное  истребление  1,5 миллиона армян в 1915 году в Османской Турции.
Я горжусь своим наследием, армянской общиной. Спасибо президенту Байдену, за то, что подарили этот день каждому армянину, спасибо за правду. Хотя убитых армян ничто уже не вернет, но я надеюсь, что теперь их родственники обретут душевный покой. Каждый год я буду   отмечать этот день, вспоминать тех, кого мы потеряли, но с этого момента — с надеждой, что после признания геноцида мы никогда более не позволим повториться злодеяниям прошлого. Спасибо, господин президент Байден, за ваше мужество сказать правду — правду, которую другие предпочли замолчать», - написала  Кардашьян.