ՀՀ նախագահ Սարգսյանն այցելել է Վիրահայոց թեմի առաջնորդանիստ Սուրբ Գևորգ եկեղեցի
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, տիկնոջ՝ Նունե Սարգսյանի հետ, այցելել է Հայ առաքելական եկեղեցու Վիրահայոց թեմի առաջնորդանիստ Սուրբ Գևորգ եկեղեցի:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Հանրապետության նախագահը և տիկին Սարգսյանը ծաղիկներ են դրել եկեղեցու բակում ամփոփված հայ մեծերի՝ աշուղ Սայաթ-Նովայի, գեղանկարիչ Գևորգ Բաշինջաղյանի, նշանավոր զորավարներ Միքայել Լորիս-Մելիքովի, Արզաս Տեր-Ղուկասովի, Հովհաննես Լազարյանցի, Բեհբուտ (Բորիս) Շելկովնիկովի շիրիմներին:
Առաջնորդանիստ տաճարում նախագահ Սարգսյանն ու տիկին Նունե Սարգսյանը մոմ են վառել, զրուցել այնտեղ գտնվող հայազգի այցելուների հետ:
Ըստ աղբյուրի՝ Հանրապետության նախագահը հանդիպել է նաև Վիրահայոց թեմի առաջնորդական տեղապահ հոգեշնորհ Տեր Կիրակոս վարդապետ Դավթյանի և հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել հայրենիք-սփյուռք հարաբերություններին, տեղի հայ համայնքի խնդիրներին: Նախագահ Սարգսյանը տեղեկություններ է ներկայացրել Վրաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում ունեցած հանդիպումների և դրանց արդյունքների մասին:

President Sarkissian visits Cathedral of the Diocese of Armenian Apostolic Holy Church in Georgia
YEREVAN, APRIL 16, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian together with his wife Nouneh Sarkissian, visited Saint George's Cathedral of the Diocese of Armenian Apostolic Holy Church in Georgia in the sidelines of his official visit to Georgia.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the President's Office, the President and his wife laid flowers on the tombs of prominent Armenians berried in the backyard of the church, such as ashugh Sayat-Nova, painter Gevorg Bashinjaghyan, famous commanders Mikael Loris-Melikov, Arzas Ter-Ghukasov, Hovhannes Lazaryants, Behbut (Boris) Shelkovnikov.
President Sarkissian and Nouneh Sarkissian lit candles in the Cathedral and talked with the believers.
President Sarkissian also  met with Vicar of the Diocese of the Armenian Apostolic Church in Georgia, Rev. Fr. Kirakos Davtyan and representatives of the Armenian community. During the meeting Armenia-Diaspora ties and the problems of the local Armenian community were addressed. President Sarkissian provided information about the results of his meetings in Georgia.