Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին Կամերային երաժշտության տանը կհնչի Մոցարտի «Ռեքվիեմը»
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակին ապրիլի 23-ին՝ ժամը 24։00-ին (կեսգիշերին), Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը կհնչի Մոցարտի «Ռեքվիեմ»-ը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ մասնակցում են Հայաստանի պետական կամերային նվագախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Վահան Մարտիրոսյան), «Հովեր» պետական կամերային երգչախումբը (խմբավար՝ Սոնա Հովհաննիսյան):
Որպես մենակատարներ հանդես կգան սոպրանո, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Իրինա Զաքյանը, մեցցո-սոպրանո Սոֆիա Թումանյանը, տենոր, ՀՀ վաստակավոր արտիստ

В Доме камерной музыки в память о жертвах Геноцида армян прозвучит “Реквием” Моцарта
23 апреля в 24:00, в полночь в память о невинных жертвах Геноцида армян в Доме камерной музыки им. Комитаса прозвучит “Реквием” Моцарта.
Как передает «Арменпресс», выступят Государственный камерный оркестр Армении (художественный руководитель и главный дирижер Ваан Мартиросян), Государственный камерный хор “Овер” (хормейстер - Сона Ованнисян).
Солисты - сопрано, заслуженная артистка Республики Армения Ирина Закарян, меццо-сопрано София Туманян, тенор, Заслуженный артист Республики Армения Ованес Айвазян, бас - Фердинанд Мурадян.