Թբիլիսիի բազմահարկ շենքերից մեկում պայթյուն է որոտացել. տարեց կին է զոհվել. ԶԼՄ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թբիլիսիի բազմահարկ շենքում պայթյուն է որոտացել, ենթադրաբար, գազի արտահոսքի պատճառով, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
Միջադեպը տեղի է ունեցել Լիլո շրջանում ՝ քաղաքի ծայրամասում։  Ինչպես պատմել Է ականատես մի կին, շենքից տարհանում են բնակիչներին, ամենայն հավանականությամբ, փլուզման վտանգ կա:
«Մենք ապրում ենք ոչ հեռու, լսեցինք շատ ուժեղ աղմուկ։ Ասում են՝ պայթյունը տեղի է ունեցել գազի պատճառով։  Անմիջապես ժամանել են ոստիկանները, շտապօգնությունը, հրշեջները։ <...> Տուժածների եւ զոհերի մասին ոչինչ չգիտենք», - նշել է նա:
«Ռուսթավի 2» հեռուստաընկերության տվյալներով՝ պայթյունը տեղի է ունեցել տարեց կնոջ բնակարանում։  Պատահարի ժամանակ տան բնակչուհին ընկել է 4-րդ հարկից, նա մահացել է հիվանդանոցում, հայտնում է ԶԼՄ-ն:

В многоэтажном доме в Тбилиси прогремел взрыв, погибла пожилая женщина: СМИ
В многоэтажном доме в Тбилиси прогремел взрыв, предположительно, из-за утечки газа, передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Инцидент произошел в районе Лило, на окраине города. Как рассказала РИА Новости одна из очевидиц, сейчас из корпуса эвакуируют жильцов — скорее всего, есть опасность разрушения.
"Мы живем неподалеку, услышали очень сильный грохот. Говорят, взрыв произошел из-за газа. Моментально приехали полицейские, скорая, пожарные. <...> О пострадавших и жертвах ничего не знаем", — отметила она.
По данным телекомпании "Рустави 2", взрыв произошел в квартире пожилой женщины. Во время инцидента жительница дома выпала с четвертого этажа, она скончалась в клинике, сообщает СМИ.