Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել Մատվիենկոյին Մարալ Նաջարյանի գերությունից ազատմանն աջակցելու համար
Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել Մատվիենկոյին Մարալ Նաջարյանի
գերությունից ազատմանն աջակցելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտոնական կայքը:
«Հայաստանի խորհրդարանի խոսնակը անձամբ շնորհակալություն է հայտնել իր գործընկերոջը՝ Մարալ Նաջարյանի գերությունից ազատման գործում կարեւոր աջակցություն ցուցաբերելու համար»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Մարալ Նաջարյանն ադրբեջանական բանակի կողմից գերեվարվել էր 2020թ. նոյեմբերի 10-ին՝ Բերձորում, ուր մեկնել էր անձնական իրերը վերցնելու։ Ադրբեջանի կողմից գերեվարված լիբանանահայ Մարալ Նաջարյանը 2020թ. մարտի 10-ին ազատ է արձակվել և տեղափոխվել Լիբանան:

Mirzoyan thanks Russia’s Matviyenko for assisting in release of Maral Najarian from Azerbaijani captivity
Mirzoyan thanks Russia’s Matviyenko for assisting in release of Maral Najarian from Azerbaijani
captivity
YEREVAN, MARCH 16, ARMENPRESS. Speaker of Parliament of Armenia Ararat Mirzoyan held a telephone conversation with Chairwoman of the Federation Council of the Russian Federal Assembly Valentina Matviyenko, the Armenian Parliament reports.
The Speaker personally thanked his counterpart for showing an important support in the release of Lebanese-Armenian Maral Najarian from the Azerbaijani captivity.
Maral Najarian has been captured by the Azerbaijani army on November 10, 2020, in Berdzor, where she visited for taking her personal items. She was released on March 10 and was transported to Lebanon.