Հայաստանի տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ, Լարսում կուտակված է 270 բեռնատար
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ ամրոց և դեպի Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները: Վարդենյաց լեռնանցքը, Քեթի-Ջաջուռ ավտոճանապարհը և Դիլիջանի ոլորանները փակ են կցորդիչով բեռնատարների համար։ Լոռու մարզում, Արագածոտնի մարզի Ապարան, Կոտայքի մարզի Հրազդան, Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքներում և Աշոցք, Ամասիա գյուղերում տեղում է ձյուն։
Սիսիան-«Զանգեր» հատվածում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց։ Արագածոտնի մարզի Արագածի տարածաշրջանում և Շիրակի մարզի Աշոցք, Քեթի, Ջաջուռ գյուղերում բուք է։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բեռնատարների համար․ ռուսական կողմում կա մոտ 270 կուտակված բեռնատար ավտոմեքենա: Վարորդներին խորհուրդ է տրվում երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։

На территории Армении закрытые автомобильные дороги, в Ларсе скопилось 270 грузовиков
ЕРЕВАН, 8 МАРТА, АРМЕНПРЕСС. На территории Армении есть закрытые автомобильные дороги. Как сообщили «Арменпресс» в министерстве по чрезвычайным ситуациям РА, дороги, ведущие от высокогорного района «Амберд» к крепости Амберд и озеру Кари в Арагацотнской области, закрыты. Перевал Варденяц, трасса Кати-Джаджур и Дилижанские повороты закрыты для грузовиков с прицепами. Снег идет в Лорийской области, Апаране Арагацотнской области, Раздане Котайкской области, Гюмри Ширакской области և Ашоцке, селах Амасия.
В районе Сисиан - "Зангер" местами лед. В Арагацском районе Арагацотнского района В селах Ашоцк, Кети, Джаджур Ширакского района метель.
По информации Управления по чрезвычайным ситуациям МВД Грузии համաձայն Согласно информации, полученной из Кризисного центра Северной Осетии МЧС России, автомобильная дорога Степанцминда-Ларс закрыта для движения грузовых автомобилей ․ С российской стороны около 270 грузовиков. Водителям рекомендуется ездить исключительно с зимними шинами.