ՀՀ հինգ մարզերում մարտի 8-ին սպասվում են ձյան առատ տեղումներ, առանձին շրջաններում՝ բուք
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լոռիում, Տավուշում, Շիրակում, Գեղարքունիքում, Արագածոտնի և Կոտայքի լեռնային շրջաններում մարտի 8-ին սպասվում են ձյան առատ տեղումներ, առանձին հատվածներում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, մարտի 9-ի գիշերը և առավոտյան, եղանակի պարզեցմամբ և ջերմաստիճանի կտրուկ անկմամբ պայմանավորված, հանրապետության բոլոր ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց. ՀՀ ԱԻՆ-ը վարորդներին հորդորում է ցուցաբերել զգոնություն:
Ըստ աղբյուրի՝ Հայաստանի տարածքում մարտի 7-ի կեսօրից հետո, 8-ին, 11-12-ը՝ շրջանների զգալի մասում, 9-ի գիշերը՝ Վայոց Ձորի, Սյունիքի մարզերում և Արցախում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ ձյան տեսքով։ Մարտի 9-ի ցերեկը, 10-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին կլինի հարավ-արևմտյան՝ 5-10 մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը մարտի 8-ի ցերեկը կնվազի 5-7 աստիճանով։
Երևան քաղաքում մարտի 7-ի երեկոյան ժամերին, 8-ին, 11-12-ն սպասվում են տեղումներ: Մարտի 9-10-ն սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

8 марта в пяти областях Армении ожидается сильный снегопад, в отдельных  районах – метель
8 марта ожидается сильный снегопад в горных районах Лорийской, Тавушской, Ширакской, Гегаркуникской, Арагацотнской и Котайкской областей, местами ожидается метель, плохая горизонтальная видимость.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения,  в ночь на 9 марта и утром, в связи с прояснением  погоды и   резким понижением температуры, на всех дорогах республики ожидается гололед.  МЧС РА призывает водителей проявлять осторожность.
Согласно источнику, на территории Армении после полудня 7 марта, 8 марта, 11-12 марта в большинстве регионов, в ночь на 9 марта - в Вайоцдзорской, Сюникской областях и в  Арцахе ожидаются осадки, в горных районах - в виде снега. Днем 9 марта  и 10 марта осадков не ожидается.
Ветер юго-западный, 5-10 м/с.
Днем 8 марта температура воздуха понизится на 5-7 градусов.
Осадки ожидаются и в Ереване - вечером 7 марта, 8 марта, 11-12 марта. 9-10 марта осадков не ожидается.