Արցախում ստացիոնար բուժում է ստանում կորոնավիրուսով վարակված 5 հիվանդ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախում մարտի 5-ին կատարված 35 թեստավորման արդյունքում ՝ կորոնավիրուսային հիվանդության դեպք չի հաստատվել։Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացնում են Արցախի առողջապահության նախարարությունից:
«Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 5 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում: Արցախում 2021 թվականին կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 3438 քաղաքացու հետազոտություն, որից 511-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։ Ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2395 դեպք: Կատարվել է 20 886 թեստավորում»,- հայտնում են Արցախի առողջապահության նախարարությունից՝ հորդորելով հետևել ցուցումներին՝ նոր բռնկումներից խուսափելու և օր առաջ կորոնավիրուսային վարակը հաղթահարելու համար:

COVID-19: в Арцахе стационарное лечение проходят 5 больных
В результате 35 тестов, проведенных 5 марта в Арцахе, не подтверждено ни одного нового  случая заболевания коронавирусом.
Об этом Арменпресс  сообщили в  Министерстве здравоохранения Республики Арцах.
«В настоящее время 5 инфицированных получают стационарное лечение,    а пациенты с легким течением  коронавирусной болезни  получают амбулаторное лечение на дому. С целью лабораторного выявления коронавируса в Арцахе в 2021 году было обследовано 3438 граждан, и 511 тестов дали положительный результат.
В целом подтверждено 2395 случаев заболевания коронавирусом. Было проведено 20886 тестов», - сообщили в Минздраве Арцаха, призывая следовать инструкциям, чтобы избежать новых вспышек и побороть коронавирусную инфекцию как можно раньше.