Լեհաստանում ուկրաինական ավտոբուսի վթարի արդյունքում զոհվել է 6 մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեհաստանի հարավ-արևելքում ուկրաինական ավտոբուսի մասնակցությամբ վթարի հետևանքով զոհվել է 6 մարդ, վիրավորվել է ավելի քան 30-ը:  «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Reuters-ը:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ ավտոբուսը, որում եղել է 57 մարդ, գիշերը ընկել է փոսը: Տուժածներին տեղափոխել են տեղի հիվանդանոցներ, իսկ մնացած ուղեւորներին՝ տեղի դպրոց:
Տեղի շտապ օգնության ծառայության խոսնակը հաստատել է տեղեկությունը ՝ հավելելով, որ ավտոբուսը ուղևորվելիս է եղել Ուկրաինա:
«Պատահարի ժամանակ ուղևորները հիմնականում քնած են եղել, նրանց մեծ մասը ամրակապված չի եղել, ուստի լուրջ վնասվածքներ են ստացել: Նրանք հիմնականում երիտասարդներ էին, որոնք աշխատանքից տուն էին գնում», - ասել է խոսնակը:

В результате крушения украинского автобуса в Польше погибли шесть человек
Шесть человек погибли и более 30 получили ранения в результате крушения украинского автобуса на юго-востоке Польши.
Ранее сообщалось, что автобус, в котором находилось 57 человек, ночью упал в яму. Пострадавшие были доставлены в местные больницы, а оставшиеся пассажиры - в местную школу.
Представитель местной службы скорой помощи подтвердил информацию, добавив, что автобус направлялся в Украину.
«Пассажиры в момент аварии в основном спали, большинство из них не   пристегнули ремни, поэтому они получили серьезные травмы. В основном это были молодые люди, возвращавшиеся с работы домой», - сказал он.