Խորհրդարանական ուժերի համաձայնության պարագայում պատրաստ ենք գնալ արտահերթ ընտրությունների. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ պատրաստ են գնալ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների, եթե առաջարկն ընդունվի խորհրդարանական ուժերի կողմից: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վարչապետն այս մասին ասաց Հանրապետության հրապարակում հրավիրված հանրահավաքի ընթացքում ունեցած ելույթի ընթացքում:
«Արտահերթ ընտրությունների վերաբերյալ մեր ձևակերպած առաջարկը խորհրդարանական ուժերի կողմից ընդունվելու պարագայում, մենք կհամաձայնվենք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների, որովհետև համոզված ենք, որ մեր ժողովուրդը իր ազատ կամարտահայտմամբ ի վիճակի է Հայաստանում հաստատել օրինական իշխանություն»,-նշեց նա:
Վարչապետը հավելեց, որ ընդդիմադիրները օգտագործել են բոլոր հնարավորությունները հրապարակներում ի ցույց դնելու, որ ժողովուրդը պահանջում է իր հրաժարականը: «Նրանք չկարողացան դա անել, ես տալիս եմ երկրորդ հնարավորութփյունը և նետում եմ այս մարտահրավերը, եկեք գնանք ժողովրդի առջև նոր ընտրության, տեսնենք ում հրաժարականն է պահանջում ժողովուրդը»,- նշեց նա:
Փաշինյանըւ հավելեց, որ ընտրություններ անցկացնելու պատրաստակամությունը մեկ նպատակ ունի. «Ինչքան էլ մենք մասնակցենք կարգախոսներով, ճառերով, խոստումներով, մենք այդ ընտրություններում մեր հաղթանակը չենք փնտրելու, մենք այդ ընտրություններում փրտրելու ենք ձեր հաղթանակը, որովհետև դուք պետք է հաղթեք»,- ասաց վարչապետը:

Премьер заявил о готовности пойти на внеочередные парламентские выборы
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что они готовы пойти на досрочные парламентские выборы, если предложение будет принято парламентскими силами. Как сообщает Арменпресс, об этом премьер-министр сказал во время выступления на митинге на площади Республики.
Премьер-министр добавил, что оппозиция использовала все возможности, чтобы показать на площадях, что народ требует его отставки. «Им не удалось этого сделать, я даю им второй шанс, я бросаю этот вызов, давайте пойдем на новые выборы, посмотрим, чьей отставки требует народ», - сказал он.
Пашинян добавил, что готовность к проведению выборов преследует одну цель. «Независимо от того, насколько активно мы участвуем и с какими лозунгами, речами, обещаниями, мы не будем стремиться к нашей победе на этих выборах, мы будем стремиться к вашей победе на этих выборах, потому что вы должны победить», - сказал премьер-министр.