ՀՀ ԱԺ նախագահը ՄԱԶԾ մշտական ներկայացուցչին շնորհակալություն է հայտնել համագործակցության համար
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 4-ին հանդիպել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի  մշտական ներկայացուցիչ Դմիտրի Մարիյասինին, ով ավարտում է իր առաքելությունը Հայաստանում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման սկզբում ԱԺ նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Դմիտրի Մարիյասինին՝ համագործակցության եւ տարբեր ոլորտներում իրականացված համատեղ ծրագրերի համար:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի խորհրդարանի եւ ՄԱԶԾ-ի միջեւ գործակցությանը, որն ուղղված է Ազգային ժողովի ինստիտուցիոնալ կարողությունների զարգացմանը:
Հայաստանում ՄԱԶԾ-ի մշտական ներկայացուցիչ Դմիտրի Մարիյասինը շնորհակալություն է հայտնել իր պաշտոնավարման ընթացքում ՀՀ ԱԺ-ի հետ ունեցած արդյունավետ համագործակցության համար: Նա խոսել է նաեւ Հայաստանում ՄԱԶԾ-ի կողմից իրականացված տարբեր ծրագրերի մասին:
Ազգային ժողովի նախագահն անդրադարձել է անցած տարի աշնանը Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած ռազմական ագրեսիային, դրա ծանր հետեւանքներին՝ առաջնահերթ համարելով հայ ռազմագերիների եւ գերեվարված անձանց շուտափույթ վերադարձի հարցը: Խորհրդարանի խոսնակի կողմից կարեւորվել է նաեւ պատերազմի հետեւանքով առաջացած մարդասիրական այլ խնդիրների շուտափույթ հաղթահարումը եւ դրանում միջազգային գործընկերների ակտիվ ներգրավվածությունը:
Հանդիպման ավարտին ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը Դմիտրի Մարիյասինին նորանոր հաջողություններ է մաղթել իր հետագա գործունեության ընթացքում:

President of the parliament of Armenia thanks UNDP Resident Representative for cooperation
YEREVAN, FEBRUARY 4, ARMENPRESS. President of the National Assembly of Armenia Ararat Mirzoyan received on February 4 Resident Representative of UNDP in Armenia Dmitry Mariassin, who completes his mission in Armenia.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the National Assembly of Armenia, at the beginning of the meeting Ararat Mirzoyan thanked Dmitry Mariassin for the cooperation and the joint programs implemented in various spheres.
During the meeting the sides referred to the cooperation between the Armenian parliament and the UNDP, which is aimed at the strengthening of institutional capacities of the parliament.
Resident Representative of UNDP in Armenia Dmitry Mariassin thanked for the effective cooperation with the National Assembly f Armenia during his tenure.
Mirzoyan also referred to the Azerbaijani military aggression against Artsakh last autumn and the heavy consequences of the war, assessing the urgent return of the POWs and other detainees as a priority. The President of the parliament also highlighted the speedy elimination of other humanitarian problems and the active involvement of international partners in those activities.