ՀՀ ԱԺ նախագահը ՄԱԶԾ մշտական ներկայացուցչին շնորհակալություն է հայտնել համագործակցության համար
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 4-ին հանդիպել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի  մշտական ներկայացուցիչ Դմիտրի Մարիյասինին, ով ավարտում է իր առաքելությունը Հայաստանում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման սկզբում ԱԺ նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Դմիտրի Մարիյասինին՝ համագործակցության եւ տարբեր ոլորտներում իրականացված համատեղ ծրագրերի համար:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի խորհրդարանի եւ ՄԱԶԾ-ի միջեւ գործակցությանը, որն ուղղված է Ազգային ժողովի ինստիտուցիոնալ կարողությունների զարգացմանը:
Հայաստանում ՄԱԶԾ-ի մշտական ներկայացուցիչ Դմիտրի Մարիյասինը շնորհակալություն է հայտնել իր պաշտոնավարման ընթացքում ՀՀ ԱԺ-ի հետ ունեցած արդյունավետ համագործակցության համար: Նա խոսել է նաեւ Հայաստանում ՄԱԶԾ-ի կողմից իրականացված տարբեր ծրագրերի մասին:
Ազգային ժողովի նախագահն անդրադարձել է անցած տարի աշնանը Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած ռազմական ագրեսիային, դրա ծանր հետեւանքներին՝ առաջնահերթ համարելով հայ ռազմագերիների եւ գերեվարված անձանց շուտափույթ վերադարձի հարցը: Խորհրդարանի խոսնակի կողմից կարեւորվել է նաեւ պատերազմի հետեւանքով առաջացած մարդասիրական այլ խնդիրների շուտափույթ հաղթահարումը եւ դրանում միջազգային գործընկերների ակտիվ ներգրավվածությունը:
Հանդիպման ավարտին ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը Դմիտրի Մարիյասինին նորանոր հաջողություններ է մաղթել իր հետագա գործունեության ընթացքում:

Председатель парламента принял постоянного представителя Программы развития ООН в Армении
Председатель Национального Собрания Армении Арарат Мирзоян 4 февраля  встретился с постоянным представителем Программы развития ООН в Армении Дмитрием Марьясиным, который завершает свою миссию в Армении.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и коммуникации аппарата НС Армении, в начале встречи председатель НС поблагодарил Дмитрия Марьясина за сотрудничество и совместные программы, реализуемые в различных сферах.
В ходе встречи было затронуто сотрудничество между парламентом Армении и ПРООН, которое направлено на развитие институционального потенциала Национального Собрания.
Постоянный представитель ПРООН в Армении Дмитрий Марьясин поблагодарил за плодотворное сотрудничество с Национальным Собранием Армении в период его пребывания в должности. Он также представил различные программы, реализуемые ПРООН в Армении.
Спикер НС коснулся военной агрессии, развязанной Азербайджаном против Арцаха осенью прошлого года, ее серьезных последствий, подчеркнув приоритетность вопроса скорейшего возвращения армянских военнопленных и пленных.
Спикер парламента также подчеркнул важность скорейшего решения других гуманитарных проблем, возникших вследствие войны, и активного вовлечения в нее международных партнеров.
В конце встречи председатель НС Арарат Мирзоян пожелал Дмитрию Марьясину новых успехов в дальнейшей деятельности.