ԿԳՄՍ նախարարն ուղերձ է հղել Բանակի օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանն ուղերձ է հղել Բանակի օրվա առթիվ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունից:
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ, շնորհավորում եմ բոլորիս մեր պատմության ամենակարևոր տոներից մեկի՝ Հայոց բանակի կազմավորման 29-ամյակի կապակցությամբ։ Մեր նորագույն պատմության ամենափառահեղ ձեռքբերումներից մեկը Հայոց բանակն է, որի յուրաքանչյուր զինվոր պատվով է կատարում իր հայրենանվեր պարտքը։
Արցախյան վերջին պատերազմում մեր բանակի քաջարի մարտիկները մեկ անգամ ևս ապացուցեցին հայրենի սահմանը կյանքի գնով պաշտպանելու իրենց բարձր գիտակցումն ու անձնվեր պատրաստակամությունը։ Հպարտորեն պետք է նշել, որ հայոց բանակում ծառայել ու մարտնչել են նաև մեր ուսանողները, մարզիկներն ու արվեստագետները՝ իրենց մասնագիտական ապագայի տեսլականն ազատ և ուժեղ հայրենիքում կառուցելու հեռանկարով։
Խոնարհումս հանուն հայրենիքի ընկած յուրաքանչյուր զինվորի պայծառ հիշատակին,
նրանց ծնողներին և մանկավարժներին՝ կրթությամբ և դաստիարակությամբ ազգային արժեքները բարձր պահելու համար։ Հավերժ փառք հայոց բանակին»,- ասված է նախարարի ուղերձում։

Министр НОКС направил послание по случаю Дня Армии
Министр образования, науки, культуры и спорта Ваграм Думанян направил послание по случаю Дня Армии. Об этом Арменпресс сообщили в Министерстве образования и науки Армении.
“Дорогие соотечественники, поздравляю всех нас с одним из важнейших праздников в нашей истории - 29-летием образования Армянской армии. Одним из самых ярких достижений нашей новейшей истории является Армянская Армия, каждый солдат которой с честью выполняет свой патриотический долг.
Во время последней войны в Арцахе отважные бойцы нашей армии еще раз доказали свою высокую сознательность и самоотверженную готовность ценой своей жизни защитить Родину. Следует с гордостью отметить, что наши студенты, спортсмены и артисты сражались в Армянской Армии, стремясь строить свое профессиональное будущее на свободной, сильной Родине.
Я преклоняюсь перед светлой памятью каждого солдата, павшего за Родину, перед их родителями и воспитателями за то, что они своим воспитанием привили им национальные ценности.