Քաբուլում պայթեցրել են Իտալիայի դեսպանության ավտոմեքենան. Tolo News
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունվարի 25-ին Քաբուլում հպայթեցրել են Իտալիայի դեսպանության զրահապատ ավտոմեքենան: Ինչպես հայտնել Է Աֆղանստանի Tolo News հեռուստաալիքը, վիրավորվել Է մեկ մարդ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Իտալիայի դեսպանության ավտոմեքենան եղել Է ինքնաշեն պայթուցիկ սարքի (միջոցով կատարված ահաբեկչական գործողության) թիրախը, մեջբերում Է հեռուստաալիքն անվտանգության ծառայություններում իր աղբյուրի խոսքը:- մեկ մարդ թեթեւ վիրավորվել Է»: Աղբյուրի տվյալներով՝ խոսքը վերաբերում Է այն ավտոմոբիլին, որով Իտալիայի դիվանագիտական ներկայացուցչություն են բերվում տեղացի աշխատակիցները: Առայժմ ոչ ոք չի ստանցնել ահաբեկչական գործողության պատասխանատվությունը: Tolo News-ը բերում Է սեփական հաշվարկների տվյալները, որոնց համաձայն վերջին 100 օրում Քաբուլում տեղի Է ունեցել 177 պատահար անվտանգության ոլորտում, ներառյալ ինքնաշեն սարքերի պայթյունները: Դրանց հետեւանքով 177 մարդ զոհվել եւ 360-ը վիրավորվել Է, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: в Кабуле подорвали машину посольства Италии
Бронированная автомашина посольства Италии подорвана в понедельник в Кабуле. Как сообщил афганский телеканал Tolo News, ранен один человек.
"Машина итальянского посольства была целью [теракта, выполненного с помощью] приведенного в действие самодельного взрывного устройства, - цитирует телеканал свой источник в службах безопасности. - Один человек легко ранен",сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
По данным источника, речь идет об автомобиле, на котором в диппредставительство Италии доставляются местные сотрудники.
Пока никто не взял на себя ответственность за теракт.
Tolo News приводит данные собственных подсчетов, согласно которым за последние 100 дней в Кабуле произошло 177 происшествий в сфере безопасности, включая подрывы самодельных устройств. В результате 177 человек погибли и 360 ранены.