Վահան Քերոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Իրան
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունվարի 22-ին մեկնել է Իրանի Իսլամական Հանրապետություն երկկողմ առևտրատնտեսական համագործակցության զարգացման հեռանկարները քննարկելու նպատակով։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Այցի շրջանակում նախատեսվում են հանդիպումներ Իրանի բարձրաստիճան պաշտոնյաների, հայ համայնքի ներկայացուցիչների, հայ գործարարների և արտահանողների հետ, ինչպես նաև այցելություններ մի շարք ձեռնարկություններ, ընկերություններ և կազմակերպություններ։
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարը մասնավորապես հանդիպումներ կունենա ԻԻՀ Առևտրի, արդյունաբերության և հանքերի նախարարի, ԻԻՀ էկոնոմիկայի և ֆինանսների նախարարի, ԻԻՀ էներգետիկայի նախարարի, գիտատեխնոլոգիական հարցերով ԻԻՀ փոխնախագահի, ԻԻՀ Կենտրոնական բանկի նախագահի, Իրանի Առևտրի, արդյունաբերության, հանքերի և գյուղատնտեսության պալատի նախագահի, Սպահանի նահանգապետի հետ։

Делегация во главе с министром экономики Армении отбыла в Исламскую Республику Иран
Делегация во главе с министром экономики Армении Вааном Керобяном 22 января отбыла в Исламскую Республику Иран для обсуждения перспектив развития двустороннего торгово-экономического сотрудничества. Об этом сообщили Арменпресс в Управлении информации и общественных связей министерства экономики Армении.
В рамках визита запланированы встречи с высокопоставленными официальными лицами Ирана, представителями армянской общины, армянскими бизнесменами-экспортерами, а также посещение ряда предприятий, компаний и организаций.
В частности, министр экономики Армении встретится с министром торговли, промышленности и шахт Исламской Республики Иран, министром экономики и финансов Исламской Республики Иран, министром энергетики и технологий Исламской Республики Иран и др.