Մահացել Է դերասանուհի Միրա Ֆուռլանը, որը նկարահանվել Է «Մնալ որղջ». եւ «Բաբելոն-5» սերիալներում
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունվարի 20-ին 65 տարեկան հասակում մահացել Է խորվաթ դերասանուհի Միրա Ֆուռլանը, որը հայտնի Է «Բաբելոն-5» եւ «Մալ ողջ» սերիալներում խաղացած դերերով: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հունվարի 22-ին այդ մասին հաղորդված Է Twitter-ի՝ նրա Էջում:
Դերասանուհու մահը նաեւ հավաստել Է «Բաբելոն-5» սերիալն ստեղծող Ջոզեֆ Մայքլ Ստրաժինսկին: «Միրան լավ եւ բարի կին Էր, ցնցող տաղանդով կատարող եւ «Բաբելոն-5»-ի բոլոր դերասանների եւ նկարահանող խմբի բարեկամը: Մենք բոլորս խորին վիշտ ենք ապրում այդ լուրից»,- գրել նա Twitter-ի՝ իր Էջում:
Ստրաժինսկին նշել Է, որ որոշ ժամանակ առաջ Ֆուռլանի մոտ սկսվել Էին առողջության հետ կապված խնդիրներ: Դերասնուհու մահվան պատճառը չի ճշտվում: Ֆուռլանը ծնվել Է 1955 թվականին Զագրեբում: Նկարահանվել Է «Բաբելոն-5» գիտա-ֆանտաստիկական սերիալում (1993 – 1998) եւ «Մնալ ողջ» դրամատիկական հեռուստասերիալում (2004 – 2010), որտեղ կատարել Է Դանիել Ռուսոյի դերը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Умерла актриса Мира Фурлан, снявшаяся в сериалах "Остаться в живых" и "Вавилон-5"
Хорватская актриса Мира Фурлан, известная по ролям в сериалах "Вавилон-5" и "Остаться в живых", умерла 20 января в возрасте 65 лет. Об этом в пятницу сообщается на ее странице в Twitter.
Смерть актрисы также подтвердил создатель сериала "Вавилон-5" Джозеф Майкл Стражински. "Мира была хорошей и доброй женщиной, потрясающе талантливой исполнительницей и другом всех актеров и членов съемочной группы "Вавилона-5". Мы все опустошены этой новостью", - написал он на своей странице в Twitter. Стражински отметил, что некоторое время назад у Фурлан начались проблемы со здоровьем. Причина смерти актрисы не уточняется,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Фурлан родилась в Загребе в 1955 году. Снималась в научно-фантастическом сериале "Вавилон-5" (1993-1998) и драматическом телесериале "Остаться в живых" (2004-2010), где исполнила роль Даниэль Руссо.