Արցախի Մարտունի քաղաքի տարածքում վնասազերծվելու են ավիառումբեր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի  Մարտունի քաղաքի և հարակից բնակավայրերի, ինչպես նաև Ասկերանի շրջանի Խնածախ և Այգեստան համայնքների մոտակայքում հունվարի 21-ի օրվա ընթացքում  նախատեսվում է չպայթած զինամթերքի վնասազերծում: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացնում են Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից:
«Արտակարգ իրավիճակների  ծառայությունն իրազեկում է, որ չպայթած զենք-զինամթերքի վնասազերծման աշխատանքների շրջանակներում Մարտունի քաղաքի հարակից տարածքում, վնասազերծվելու են հայտնաբերված ավիառումբերՊայթյունի ձայնն ուժեղ է լինելու: Պայթյունների ձայներ լսելու դեպքում խնդրում ենք խուճապի չմատնվել:  Պարզաբանումների համար կարող եք զանգահարել ԱԻ ծառայության 911 ահազանգման կենտրոն»,-հայտնում են ծառայությունից:

В окрестностях арцахского города Мартуни будут обезвреживаться авиабомбы
21 января в течение дня в окрестностях города Мартуни и прилегающих населенных пунктов, а также общин Хнацах и Айгестан Аскеранского района планируется обезвреживание неразорвавшихся боеприпасов. Об этом «Арменпресс» сообщили в Государственной службе по чрезвычайным ситуациям Арцаха.
“Служба по чрезвычайным ситуациям сообщает, что в рамках работ по обезвреживанию неразорвавшихся боеприпасов и оружия сегодня будут обезврежены авиабомбы, обнаруженные на территориях, прилегающих к городу Мартуни. Звуки взрывов будут громкими. При звуках взрывов, просим не проявлять паники. Для получения разъяснений можете звонить в службу 911 МЧС Арцаха”, - сообщают из службы.