Արցախի նախագահը խորհրդակցություն է անցկացրել ԱԳՆ ղեկավար կազմի հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունվարի 20-ին խորհրդակցություն է անցկացրել արտաքին գործերի նախարարության ղեկավար կազմի հետ։
«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության արտգործնախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, քննարկվել են հանրապետության արտաքին քաղաքականության գերակա ուղղություններին համապատասխան 2021 թվականին ԱԳՆ գործունեությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային վերջին զարգացումներին առնչվող հարցեր։
Նախագահն ընդգծել է արտաքին քաղաքական ոլորտում աշխատանքների համակարգված իրականացման կարևորությունը և հանձնարարականներ տվել քննարկված հարցերի շուրջ։

Президент Арцаха провел совещание с руководящим составом  МИД
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 20 января провел совещание  с руководящим составом Министерства иностранных дел.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МИД Арцаха, были обсуждены вопросы, связанные с деятельностью ведомства в 2021 году   в соответствии с приоритетными направлениями внешней политики республики, а также последними региональными развитиями.
Президент Арцаха подчеркнул важность скоординированной работы в сфере внешней политики и дал соответствующие поручения по обсуждаемым вопросам.