Բայդենը եւ Հարիսը հունվարի 19-ին ելույթ կունենան կորոնավիրուսի զոհերի հիշատակման արարողությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի ընտրված նախագահ Ջոզեֆ Բայդենը եւ ապագա փոխնախագահ Քամալա Հարիսը հունվարի 19-ին կմասնակցեն կորոնավիրուսի պատճառով մահացած ամերիկացիների հիշատակի արարողությանը: Հունվարի 18-ին այդ մասին հայտնել Է The Washington Post թերթը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Միջոցառումը տեղի կունենա Վաշինգտոնում՝ երկրի 19-րդ նախագահ Աբրահամ Լինկոլնին նվրված հուշահամալիրի կողքին գտնվող լճի մոտ: Հուշարձանը գտնվում Է Վաշինգտոնի կենտրոնական ճեմուղիում, որն սկսվում Է Կապիտոլիումից: Իշխանությունները որուշում են ընդունել հասարակայնության համար փակել փողոցը՝ հունվարի 20-ին Բայդենի պաշտոնակալության ժամանակ անվտանգության նորմաների ապահովման համար:
ԱՄՆ-ում հայտնաբերվել Է կորոնավիրուսով վարակման ավելի քան 24 միլիոն դեպք, մահացել Է 398,9 հազարից ավելի մարդ: Երկիրը երկու ցուցանիշներով Էլ աշխարհում զբաղեցնում Է առաջին տեղը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Байден и Харрис выступят на церемонии поминовения жертв коронавируса 19 января
Избранный президент США Джозеф Байден и будущий вице-президент Камала Харрис примут участие в церемонии памяти американцев, умерших из-за коронавируса 19 января. Как передает Арменпресс, об этом сообщает в понедельник газета The Washington Post.
Мероприятие пройдет в Вашингтоне у пруда около мемориала, посвященного 16-му президенту страны Аврааму Линкольну. Монумент расположен на центральном бульваре Вашингтона, который начинается от Капитолия. Власти приняли решение закрыть улицу для общественности в свете обеспечения норм безопасности на инаугурации Байдена 20 января.
в США выявлено более 24 млн случаев заражения коронавирусом, умерли свыше 398,9 тыс. человек. Страна по обоим показателям занимает первое место в мире.