Արցախում կորոնավիրուսի նոր դեպքեր են հայտնաբերվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախում  հունվարի 18-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ կատարված 58 նոր թեստավորումներից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 8 դեպք: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են Արցախի առողջապահության նախարարությունից:
«Վարակակիրներից 6-ը` Ասկերանի շրջանի Նորագյուղ համայնքի, իսկ 2-ը` Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներ են: ԱՀ ԱՆ «Համաճարակաբանության և հիգիենայի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի մասնագետները ախտահանման աշխատանքներ են կատարել հաստատված օջախներում, ինչպես նաև թեստավորման համար նմուշառում՝ հաստատված դեպքի կոնտակտավորներից: Արցախում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2234 դեպք, որոնցից 31-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 50 վարակակիր:
Կատարվել է 18 509 թեստավորում: Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը կրկին հորդորում է հետևել ցուցումներին՝ նոր բռնկումներից խուսափելու և օր առաջ կորոնավիրուսային վարակը հաղթահարելու համար»,- նշված է գերատեսչության հաղորդագրության մեջ:

В Арцахе обнаружены новые случаи коронавируса COVID-19
По состоянию на 11:00 18 января в Арцахе из 58 новых тестов есть 8 случаев с положительным результатом. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Министерство здравоохранения Арцаха.
“6 зараженных - жители села Норагюх Аскеранского района, 2 - жители Степанакерта. Специалисты ГНКО “Центр эпидемиологии и гигиены” Минздрава Республики Арцах провели дезинфекционные работы в очагах инфекции, а также забор проб для тестирования у контактеров. В общей сложности в Арцахе подтверждено 2 234 случая COVID-19, 31 из которых со смертельным исходом. На данный момент стационарное лечение от коронавирусной болезни получают 50 заболевших.
Проведено 18 509 тестов. Министерство здравоохранения Республики Арцах во избежание новых вспышек вновь призывает следовать указаниям, чтобы как можно скорее преодолеть коронавирусную инфекцию”,- говорится в сообщении ведомства.