ԱԻՆ-ն ամփոփում է անցած շաբաթը. գրանցվել է 348 դեպք, որից 164-ը՝ արտակարգ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում հունվարի 11-ից 17-ն գրանցվել է 348 դեպք, որից 164-ը՝ արտակարգ, այդ թվում՝ 75 հրդեհի, 3 փլուզման, 1 քարաթափման, 1 ուժեղ քամու, 6 ինքնասպանության փորձի դեպք, 51 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, ինչպես նաև՝ 105 կենցաղային կանչ. տուժել է 146 մարդ, իսկ փրկարարական օպերատիվ գործողությունների արդյունքում փրկվել է 3 քաղաքացի: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախորդ շաբաթվա ընթացքում ընդհանուր գրանցվել է 11 մահ:
Արձանագրվել է թունավորման 26 դեպք:
Եղանակային պայմաններով և այլ գործոններով պայմանավորված գրանցվել է տրանսպորտային միջոցների արգելափակման 29 դեպք: Փրկարարներն օգնություն են ցուցաբերել 52 քաղաքացու և անվտանգ տարածք տեղափոխել ավտոճանապարհներին արգելափակված 30 տրանսպորտային միջոց:

МЧС подводит итоги прошедшей недели: зарегистрировано 348 случаев, из которых 164 – чрезвычайные
В Национальном центре кризисного управления СС МЧС Армении с 11 по 17 января зарегистрировано 348 случаев, из которых 164 - чрезвычайные, в том числе 75 пожаров, 3 обрушения, 1 камнепад, 1 случай ущерба, нанесенного сильным ветром, 6 попыток самоубийства, 51 ДТП, а также 105 бытовых вызовов. Пострадали 146 человек, благодаря оперативно-спасательным операциям спасены 3 человека. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении.
Всего за минувшую неделю зарегистрировано 11 смертей от несчастных случаев. Зарегистрировано 26 случаев отравления.
В связи с погодными условиями и другими факторами зафиксировано 29 случаев блокирования транспортных средств. Спасатели оказали помощь 52 гражданам и доставили в безопасное место 30 транспортных средств, заблокированных на автодорогах.
МЧС Армении призывает быть бдительными и строго соблюдать правила безопасности как в быту, так и на дорогах.