Հրշեջները մարել են Էջմիածնի տներից մեկում բռնկված հրդեհը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արմավիրի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը հունվարի 17-ին, ժամը 11։19-ին ահազանգ է ստացել, որ հրդեհ է բռնկվել Էջմիածին քաղաքի տներից մեկում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ փրկարար ծառայության մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատների երեք մարտական հաշվարկ։
Հայտարարվել է հրդեհի բարդության «Թիվ 2» կանչ․ դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից ևս մեկ մարտական հաշվարկ։

Спасатели потушили пожар в  одном из домов в Эчмиадзине
17-го января   в 11։19 часов   в  Армавирский областной    центр   кризисного управления Спасательной службы МЧС Республики Армения поступил сигнал о том, что      в  одном из домов в Эчмиадзине вспыхнул пожар, необходима  помощь спасателей.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на   место выехали 3  боевых расчета  пожарно-спасательного отряда Спасательной  службы  МЧС РА.
Был объявлен пожар степени «Бис-2», и на  место выехал еще один отряд пожарно-спасательного отряда города  Ереван.