Հնդկաստանում մեկնարկել է Covid-19-ի դեմ զանգվածային պատվաստումը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հնդկաստանում մեկնարկել է կորոնավիրուսի դեմ զանգվածային պատվաստումը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ինչպես հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին, պատվաստումների առաջին ալիքը կարող է տևել մինչև 6 ամիս:
«Առաջին փուլում մենք նախատեսում ենք պատվաստել 300 մլն մարդու՝ բժիշկների, մարդկանց, որոնք պայքարում են կորոնավիրուսի դեմ, 50-ից բարձր տարիքի անձանց և մարդկանց, որոնք ունեն կողմնակի հիվանդություններ: Կարծում ենք, որ առաջին փուլը կարող ենք ավարտել 6 ամսից»,- նշել է Առողջապահության նախարար Խարշ Վարդխանը:
Հնդկաստանը կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թվով աշխարհում երկրորդն է: Երկրում հաստատվել է կորոնավիրուսի 10 մլն 543 հազար 659 դեպք: Առողջացել է 10 մլն 179 հազար 715 հոգի, մահացել՝ 152 հազար 130-ը:

В Индии началась массовая вакцинация Covid-19
Как  передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, первая волна начавшейся в субботу вакцинации от коронавируса в Индии займет до шести месяцев, сообщил министр здравоохранения страны Харш Вардхан.
"В первой части этой стратегии мы намереваемся вакцинировать 300 миллионов человек, как я уже сказал, медиков, людей, которые борются с коронавирусом, людей старше 50 лет и людей с сопутствующими заболеваниями. Как только у нас появится (достаточно) вакцины, мы считаем, что через шесть месяцев сможем завершить эту часть", - сказал Вардхан журналистам.
По числу инфицированных в  мире Индия  на 2 месте — 10 млн 543 тыс 659 случаев. Вылечились 10.179.715 человек, умерли – 152.130.