Խորհրդարանը Դավիթ Նահապետյանին ընտրեց ԿԲ խորհրդի անդամի պաշտոնում
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովը Կենտրոնական բանկի խորհրդի անդամի պաշտոնում ընտրեց Դավիթ Նահապետյանին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝  Նահապետյանի թեկնածությունը, որն առաջարկել էր «Իմ քայլը» խմբակցությունը, արժանացել էր ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի դրական եզրակացությանը:
Նահապետյանն ընտրվեց փակ գաղտնի քվեարկությամբ: Քվեարկությանը մասնակցել էր 84 պատգամավոր, անվավեր էր ճանաչվել 2 քվեաթերթիկ, կողմ էր քվեարկել 81 պատգամավոր, դեմ՝ 1-ը:
Դավիթ Նահապետյանը ԿԲ-ում աշխատում է 2006-ից առ այսօր: Նահապետյանը 2006-2015 թթ-ին եղել է ԿԲ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալը, 2015-2017 թթ՝ ԿԲ աշխատակազմի ղեկավարը, 2017-ից՝ ԿԲ-ի գլխավոր քարտուղար, գործադիր կոմիտեի անդամ:

Парламент Армении избрал Давида Наапетяна членом Совета ЦБ
Национальное Собрание Армении избрало Давида Наапетяна на должность члена Совета Центрального банка. Как передает «Арменпресс», кандидатура Наапетяна, предложенная фракцией “Мой шаг”, получила положительное заключение постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам.
Наапетян был избран закрытым тайным голосованием. В голосовании приняли участие 84 депутата, недействительными признаны 2 бюллетеня, за проголосовали 81 депутат, против – 1.
С 2006 по 2015 гг. Наапетян был заместителем руководителя аппарата ЦБ, в 2015 - 2017 гг. - руководителем аппарата ЦБ, с 2017 г. - генеральным секретарем ЦБ, членом исполнительного комитета.