ՌԴ-ի 24 տարածաշրջաններում շարունակվել է COVID-19-ով հիվանդացության աճը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանում կորոնավիրուսով հիվանդացության աճի տեմպերը կայունանում են, սակայն տարածաշրջաններում իրադրությունը տարբեր Է: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է Ռոսպոտրեբնադզորի ղեկավար Աննա Պոպովան:
COVID-19-ով հիվանդացության աճը շարունակվում Է ՌԴ-ի 24 սուբյեկտներում, ասել Է նա՝ ելույթ ունենալով Կորոնավիրուսի դեմ պայքարի կոորդինացիոն խորհրդի նախագահությունում:
«Ընթանում Է աճի տեմպերի դանդաղում, սակայն հիվանդացության օրական միջին ցուցանիշը շատ տարբեր Է Ռուսաստանի Դաշնության տարբեր սուբյեկտներում… Այսօրվա դրությամբ կայունացման փուլում գտնվում Է 58 սուբյեկտ, դանդաղման աճի փուլում՝ երեք, շարունակվող աճի փուլում՝ 24 սուբյեկտ»,-ճշտել Է Պոպովան:
Նա նշել Է, որ ՌԴ-ի բնակչության տարիքային կառուցվածքի մեջ, որտեղ արտահայտված Է հիվանդացածների աճի առավել մեծ տեմպը, մտնում են 30-ից մինչեւ 49 եւ 50-ից մինչեւ 64 տարեկանները:

В 24 регионах РФ продолжился рост заболеваемости COVID-19
Темпы роста заболеваемости коронавирусом в России стабилизируются, однако ситуация в регионах разная, сообщила глава Роспотребнадзора Анна Попова.
Рост заболеваемости COVID-19 продолжается в 24 субъектах РФ, сказала она на президиуме Координационного совета по борьбе с коронавирусом, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
"Идет замедление темпов роста, однако среднесуточный показатель заболеваемости очень различен в разных субъектах Российской Федерации... В стадии стабилизации на сегодняшний день находится 58 субъектов, в стадии замедления роста - три, в стадии продолжающегося роста находятся 24 субъекта", - уточнила Попова.
Она отметила, что возрастная структура населения РФ, среди которой выражен наибольший темп прироста заболевших, это от 30 до 49 и от 50 до 64 лет. Попова уточнила, что в основном это работающее население.