Ստեփանակերտում տեղի կունենա Սմերչ հրթիռի ռումբերի ականազերծում. ԱԻՊԾ-ն խնդրում է խուճապի չմատնվել
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ստեփանակերտի Լազարև փողոցում տեղի կունենա տարածքից հայտնաբերված Սմերչ համազարկային ռեակտիվ հրթիռից արձակված կասետային ռումբերի ականազերծում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտնում է Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը:
«Տեղեկացնում ենք, որ ժամը 15:00-ի սահմաններում Ստեփանակերտի Լազարև փողոցում տեղի կունենա տարածքից հայտնաբերված Սմերչ համազարկային ռեակտիվ հրթիռից արձակված կասետային ռումբերի ականազերծում: Խնդրում ենք, պայթյուն լսելու դեպքում խուճապի չմատնվել»,- ասվածէ հաղորդագրությունում:
ԱԻ պետական ծառայության սակրավորական ջոկատները շարունակում են Ստեփանակերտը և բոլոր բնակավայրերը մաքրել պայթուցիկ զինատեսակներից և դրանց մնացորդներից:

В Степанакерте будут обезврежены бомбы ракеты “Смерч”
В Степанакерте будут обезврежены кассетные боеприпасы, обнаруженные на улице Лазарева, выпущенные залповой ракетой “Смерч”. Как сообщает "Арменпресс", об этом информирует Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Арцаха.
“Сообщаем, что примерно в 15:00 на улице Лазарева в Степанакерте будут обезврежены кассетные бомбы, выпущенные залповой ракетой “Смерч”, обнаруженной в этом районе. Просим не паниковать при звуках взрывов”, - говорится в сообщении ГСЧС.
Саперные отряды Государственной службы по чрезвычайным ситуациям продолжают очищать населенные пункты Степанакерт от всех взрывных устройств и их обломков.