Հայաստանի առաջնությունում հեշտ հաղթանակներ չեմ ակնկալում. Եղիշե Մելիքյան
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ալաշկերտ»-ի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանը Հայաստանի ընթացիկ առաջնությունը մրցունակ է համարում:
«Հաղթեցինք լավ հակառակորդի: Գիտեի, որ դժվարին երկրորդ կես է լինելու` անկախ հաշվից: «Վան»-ը բնավորություն ունեցող թիմ է: Մենք հանդես էինք գալիս երկու պլանով և մեզ համար ունեինք նաև երկրորդ տարբերակը: Հայաստանի առաջնությունում հեշտ հաղթանակներ չեմ ակնկալում»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` «Վան»-ի հետ հաղթական խաղից հետո ասել է Մելիքյանը:
Մասնագետի խոսքով` այս տարվա առաջնությունը հաջող է և թիմերը շատ մրցունակ են: Մելիքսյանը շեշտեց, որ «Ալաշկերտ»-ը չպիտի բավարարվի ձեռքբերածով և ձգտի պահպանել առաջատարի դիրքը:
Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության 14-րդ տուրը մեկնարկեց «Ալաշկերտ»-«Վան» խաղով: Երևանում կայացած խաղում «Ալաշկերտ»-ը հաղթեց «Վան»-ին 2:1 հաշվով: Չարենցավանը ներկայացնոց թիմի կազմում միակ գնդակը խփեց Հարեգին Կիրակոսյանը, իսկ «Ալաշկերտ»-ին հաղթանակ բերեցին Ալեքսանդր Գլիշիչի և Դավիթ Դավիդյանի գոլերը:
Այս հաղթանակից հետո «Ալաշկերտ»-ն ամրապնդվեց մրցաշարային աղյուսակի առաջատարի դիրքում, իսկ «Վան»-ը 7-րդն է:

На чемпионате Армении легких побед не будет: Егише Меликян
“Мы одержали победу над сильным соперником. Я знал, что второй тайм, независимо от счета, будет тяжелым. “Ван” - команда с характером. У нас было два плана, был второй вариант. На чемпионате Армении легких побед не будет”, - Арменпресс передает заявление Меликяна после победного матча с “Ваном”.
По словам тренера, в этом году чемпионат проходит довольно успешно, команды очень конкурентоспособны. Меликян подчеркнул, что “Алашкерт” не должен останавливаться на достигнутом, он должен постараться сохранить свои лидирующие позиции.
Арменпресс передает, матч “Алашкерт” - “Ван”, состоявшийся в Ереване, завершился со счетом 2:1 в пользу “Алашкерта”. Единственный гол команды Чаренцавана забил Арегин Киракосян. Мячи “Алашкерта” забили Александр Глишич и Давид Давидян.