ՀՀ մի շարք շրջաններում ձյուն է տեղում, որոշ ավտոճանապարհներ դժվարանցանելի են
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Արագածոտնի մարզի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ճանապարհները դժվարանցանելի են։
Սիսիան-Գորիս ավտոճանապարհը դժվարանցանելի է։
Սյունիքի մարզում՝ բացառությամբ Մեղրի քաղաքի, Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի, Գավառ քաղաքներում, Արարատի մարզի Տիգրանաշենի ոլորաններում, Վայոց ձորի մարզում տեղում է ձյուն։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տիպի տրանսպորտային միջոցների համար։

В отдельных регионах Армении идет снег, некоторые автодороги труднопроходимы
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения,  дороги, ведущие к крепости Амберд и озеру Кари лич Арагацотнской области, труднопроходимы.
Трасса Сисиан-Горис труднопроходима.
В Сюникской области - за исключением города Мегри, в городах Мартуни, Гавар Гегаркуникской области,  на поворотах Тигранашена Араратской области, в области Вайоц Дзор идет снег.
Согласно данным,  полученным из департамента ЧС МВД Грузии и   Центра управления в кризисных ситуациях Северной Осетии МЧС РФ, в связи с осадками автодорога Степанцминда-Ларс закрыта  для грузовых автомобилей.
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Армения  советует водителям ездить исключительно на автомобилях с зимними шинами.