ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանը պարգևատրվել է «Մխիթար Գոշ» մեդալով
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանին «Մխիթար Գոշ» մեդալով պարգևատրելու մասին հրամանագիր է ստորագրել: Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ նախագահի կայքէջից:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի միջնորդությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 136-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» օրենքի 5.3-րդ հոդվածի 1-ին մասի. Իրավակարգի և օրինականության ամրապնդման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար Հայաստանի Հանրապետության հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն ՄհերիԽաչատրյանին պարգևատրել Մխիթար Գոշի մեդալով»,- նշված է հրամանագրում:
ՀՀ նախագահի մեկ այլ հրամանագրով «Մխիթար Գոշ» մեդալով պարգևատրվել է Հայաստանի Հանրապետության հատուկ քննչական ծառայության ընդհանուր բնույթի հանցագործությունների քննության վարչության հատկապես կարևոր գործերի ավագ քննիչ Հայկ Մանանդյանը:

Глава ССС Сасун Хачатрян награжден медалью «Мхитар Гош»
Президент РА Армен Саркисян подписал указ о награждении начальника Специальной следственной службы РА Сасуна Хачатряна медалью "Мхитар Гош".
Об этом Арменпресс стало известно  с сайта президента РА.
«Принимая за основание ходатайствопремьер-министра и в соответствии со ст. 136 Конституции, а также ч. 1 ст. 5.3 «Закона о государственных наградах и почетных званиях Республики Армения», за значительный вклад в укрепление законности и правопорядка наградить руководителя Специальной следственной службы РА СасунаМгеровичаХачатряна медалью «Мхитар Гош»», - говорится в постановлении.
Другим указом Президента Республики Армения медалью «Мхитар Гош» награжден старший следователь по общим делам Специальной следственной службы Республики Армения АйкМанандян.