Մեսրոպ Մեսրոպյանը նշանակվեց Կոտայքի մարզպետ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեսրոպ Մեսրոպյանը նշանակվեց Կոտայքի մարզպետ: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին որոշումն ընդունվեց կառավարության նիստում:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հիշեցրեց, որ Մեսրոպ Մեսրոպյանը Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ էր և հրաժարական է ներկայացրել՝ մարզպետի պաշտոնը ստանձնելու համար:
Մեսրոպ Մեսրոպյանը շնորհակալություն հայտնեց վստահության համար և նշեց, որ լավ է հասկանում պատասխանատվության ամբողջ չափը: «Կանեմ ամեն ինչ՝ բոլոր սպասումներն արդարացնելու համար: Խոստանում եմ ծառայել բացառապես ի շահ Հայաստանի և Հայաստանի ժողովրդի»,-ասաց նա:
Հունիսի 30-ին Ռոմանոս Պետրոսյանն ազատվել էր Կոտայքի մարզպետի պաշտոնից և նշանակվել Շրջակա միջավայրի նախարար։

Месроп Месропян назначен губернатором Котайка. Как сообщает «Арменпресс», решение об этом было принято на заседании правительства.
Никол Пашинян напомнил, что Месроп Месропян был членом Комиссии по регулированию общественных услуг и подал в отставку, чтобы занять пост губернатора области.
Месроп Месропян поблагодарил за оказанное доверие, отметил, что он хорошо представляет всю ответственность. “Я сделаю все возможное, чтобы оправдать ожидания. Обещаю служить исключительно во благо Армении и народу Армении”, - сказал он.
30 июня Романос Петросян был освобожден от должности губернатора Котайка и назначен министром окружающей среды.