Ազգային ժողովի խորհուրդն արտահերթ նիստ է գումարել
«Խորհուրդը որոշել է փոփոխություն կատարել ԱԺ խորհրդի 2019 թվականի փետրվարի 6-ի 004-Ա որոշման մեջ, որի համաձայն Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության կազմում ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Վարազդատ Կարապետյանին կփոխարինի նույն խմբակցությունից Ալեքսեյ Սանդիկովը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստը վարել է ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը:
«Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Վարազդատ Կարապետյանը նոյեմբերի 25-ին հայտնել է, որ վայր է դնում պատգամավորական մանդատը` այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ:

Совет Национального собрания Армении созвал внеочередное заседание
“Совет принял решение о внесении изменений в Постановление Совета НС 004-А от 6 февраля 2019 года, согласно которому Алексей Сандыков из той же фракции заменит члена парламентской фракции “Мой шаг” Вараздата Карапетяна в составе делегации НС в Межпарламентской ассамблее Содружества независимых государств”, - говорит сообщении.
Внеочередное заседание Совета НС прошло под председательством заместителя председателя НС Лены Назарян.
25 ноября член фракции “Мой шаг” Вараздат Карапетян объявил о своем выходе из Парламента в связи с переходом на другую работу.