Ոստիկանության ստորաբաժանումները նոյեմբերի 24-ից 25-ը բացահայտել են հանցագործության 40 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` նոյեմբերի 24-ից 25-ը Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության ստորաբաժանումները բացահայտել են հանցագործության 40 դեպք, որից 6-ը՝ նախկինում կատարված։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության՝ 9, մարմնական վնասվածք պատճառելու և պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման՝ 4-ական, զենք-զինամթերքի առգրավման՝ 3, հարկերից խուսափելու և պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության՝ 2-ական, մարդու իրավունքների պաշտպանին սպառնալու կամ նրա նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունք ցուցաբերելու, անձի առևանգման, խարդախության, յուրացնելու կամ վատնելու, գույքը դիտավորությամբ ոչնչացնելու, համակարգչային հանցագործության, ապօրինի ծառահատման, կաշառակերության, ծեծի և անձնական գաղտնիք պարունակող տեղեկություններ հրապարակելու՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 12 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 4-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության՝ 5, ապօրինի ծառահատման 1 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 16 պատահար. 19 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Подразделения полиции с 24 по 25 ноября раскрыли 40 случаев преступлений
Согласно оперативным сводкам полиции, с 24 по 25 ноября подразделениями Полиции Республики Армения раскрыто 40 случаев преступлений, 6 из которых были совершены ранее. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении информации и общественных связей Полиции Республики Армения.
В частности, кража личного имущества - 9 случаев, причинение телесных повреждений - 4 случая, злоупотребление служебным положением - 4 случая, конфискация оружия - 3 случая, уклонение от уплаты налогов, служебное мошенничество или халатность, угроза или неуважение к правозащитнику -  2 случая, похищение, мошенничество, незаконное присвоение или растрата, умышленное уничтожение имущества, компьютерное преступление, незаконная вырубка, взяточничество, избиение, публикация информации, содержащей личную тайну - по 1 случаю. Обнаружено 12 разыскиваемых лиц, 4 явились с повинной.
Из совершенных ранее преступлений выявлено 5 случаев хищения личного имущества, 1 случай незаконной вырубки деревьев.
За прошедшие сутки в республике зарегистрировано 16 дорожно-транспортных происшествий. 19 человек получили телесные повреждения различной степени тяжести.