Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Ռիտա Սարգսյանի մահվան կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի կնոջ՝ Ռիտա Սարգսյանի մահվան կապակցությամբ։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
«Ցավով տեղեկացա Հայաստանի Հանրապետության երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի տիկնոջ՝ Ռիտա Սարգսյանի անժամանակ մահվան մասին։
Որպես «Նվիրիր կյանք» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ` տիկին Սարգսյանն իր կարևոր դերակատարումն է ունեցել արյան քաղցկեղի դեմ պայքարող հայ փոքրիկներին աջակցելու գործում` նպաստելով մանկական առողջապահության ոլորտի մի շարք խնդիրների լուծմանը: Նրա գործունեության արդյունքում վերակառուցվել են առողջապահական եւ ուսումնական հաստատություններ։
Տիկին Սարգսյանը նաեւ ծավալել է գնահատելի սոցիալ-հասարակական գործունեություն, խրախուսել մշակութային կյանքի աշխուժացմանը։
Մեր ընտանիքի անունից ցավակցություն եմ հայտնում Սարգսյանների սգակիր ընտանիքին»,- ասված է վարչապետի ուղերձում։

YEREVAN, NOVEMBER 21, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has sent a letter of condolences over death of Rita Sargsyan, the spouse of Third President of Armenia Serzh Sargsyan, the PM’s Office told Armenpress.
“I learned with sorrow about the untimely demise of Rita Sargsyan, the spouse of Third President of Armenia Serzh Sargsyan.
As chairperson of the Donate Life Foundation Board of Trustees, Mrs. Sargsyan played a key role in supporting Armenian children struggling against blood cancer by helping to address several health-related issues. Her efforts resulted in the reconstruction of a number of healthcare and educational institutions.
Mrs. Sargsyan likewise led valuable social and public activities aimed at fostering cultural life in the country.
On behalf of our family, I express condolences to the mourning family of the Sargsyans”, reads the PM’s condolence letter.